Powybijał szyby i groził pozbawieniem życia!

2021-10-25 20:31
Sylwester Wasiak
2021-10-25 20:31

32-letni recydywista, który groził, że zamorduje siostrę, zdemolował jej auto i dom – jest już za kratami, a prokurator skierował akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, do Sądu Rejonowego w Goleniowie został skierowany przez Prokuratora Rejonowego  akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniach 9 i 10 sierpnia 2021r. w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego groził siostrze pozbawieniem życia i zdrowia, a dodatkowo w dniu 10 sierpnia dokonał uszkodzenia należącego do niej samochodu osobowego marki Opel, poprzez wybicie szyb, wgniecenie błotnika oraz uszkodzenie reflektora. Mężczyzna także wybił szyby w oknie i drzwiach wejściowych do domu należącego do pokrzywdzonej. Natomiast wobec przybyłych na miejsce zdarzenia z interwencją funkcjonariuszy Policji kierował słowa wulgarne i powszechnie uznawane za obelżywe, a także groził im pozbawieniem życia i zdrowia.
Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Podejrzany 32-latek w przeszłości był karany sądownie. Jednego z zarzucanych mu czynów, dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.
Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

hans

odpowiedz
25.10.2021 20:40

Do komory gazowej z nim