Powstanie kolejny odcinek trasy S6

2023-10-12 12:33
Karol Szumny
2023-10-12 12:33

Zapadła decyzja w sprawie budowy kolejnego odcinka trasy S6. Wojewoda Pomorski wydał zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S6 od końca obwodnicy Słupska do Bobrownik. Trasa S6, biegnąca także przez nasz powiat, docelowo połączy Szczecin z Trójmiastem.

fot. gov.pl

Jest decyzja na budowę kolejnego odcinka trasy S6 – od końca obwodnicy Słupska do Bobrownik. W ramach inwestycji wybudowany zostanie ponad 16-kilometrowy odcinek, na którym powstaną dwa węzły drogowe – Budy i Bobrowniki. Do tego również Miejsce Obsługi Podróżnych w Paprzycach, Obwód Utrzymania Drogowego, a także 24 obiekty inżynierskie, w tym jedną estakadę, 15 przejść dla zwierząt i 7 wiaduktów. Nawierzchnia drogi klasy S będzie dostosowana do ruchu pojazdów o nacisku 11,5 t na oś. Zbudowana lub zmodernizowana zostanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

Powstaną też elementy mające na celu ochronę środowiska, takie jak: ekrany akustyczne, zieleń izolacyjna, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym, szczelny system odprowadzenia wód opadowych czy zbiorniki retencyjne. Wykonana zostanie infrastruktura dla obiektów znajdujących się przy drodze ekspresowej, w tym sieci energetyczne, oświetleniowe, wodociągowe i urządzenia oczyszczające ścieki.

W realizacji jest też pozostałe ok. 46 km S6 w woj. zachodniopomorskim, od Koszalina do początku obwodnicy Słupska. Od lipca można już ominąć Sianów. Kierowcy korzystają już z blisko 130 km drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina. Docelowo trasa S6 połączy Szczecin z Trójmiastem.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Karolina

odpowiedz
12.10.2023 18:03

W artykule jest zdanie"zbudowana lub zmodernizowana zostanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów" - super. Dlaczego w naszym rejonie na obwodnicy Gryfic nie mamy takiej infrastruktury ?

zdegustowany

12.10.2023 18:03

Kup sobie Karolinko najpierw rower