Powstanie Izba Pamięci Ziemi Stepnickiej. Są też pieniądze na inne inwestycje

2022-08-03 10:46
Paweł Palica
2022-08-03 10:46

Izba i Pomnik Pamięci w Stepnicy, rewitalizacja parku w Czarnocinie i nowa lokalizacja placu zabaw w Bogusławiu to projekty, które w tym roku realizować będzie Gmina Stepnica oraz tamtejsza biblioteka. Dotację w wysokości 175 tys. zł przekaże na ten cel Urząd Marszałkowski.

foto: wzp.pl

Podpisy pod umową w tej sprawie zostały złożone 29 lipca. Dzięki temu w Miejskiej Bibliotece Publicznej powstanie Izba Pamięci Ziemi Stepnickiej, a ekspozycja nowych i już posiadanych eksponatów będzie możliwa dzięki zakupowi gablot, witryn, ścianek wystawienniczych i manekinów. Nowy stół konferencyjny, krzesła oraz monitor interaktywny i system nagłośnienia umożliwiają z kolei organizacje konferencji oraz spotkań lekcji historii. W ramach tego samego projektu w centrum Stepnicy, przy ul. B. Krzywoustego, stanie na granitowym cokole popiersie Józefa Piłsudskiego.

Ponadto plac zabaw w Bogusławiu zyska nową lokalizację, a rewitalizację przejdzie park w Czarnocinie. Planowane jest tam wykonanie chodnika z kostki betonowej oraz miejsc pod ławki i stoły o łącznej powierzchni 105 m2, wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych, a także odnowienie płotu okalającego park.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!