Powstanie 7 kilometrów ścieżki rowerowej!

2020-09-25 9:00
Sylwester Wasiak
2020-09-25 9:00

W gminie Maszewie o potrzebie wybudowania ścieżki rowerowej na odcinku Maszewo-Dębice mówi się od dawna. Nareszcie zrobiony został pierwszy krok w kierunku realizacji tej inwestycji...

Wczoraj list intencyjny w sprawie realizacji inwestycji „Budowa ciągu pieszo - rowerowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 106 na odcinku Bęczno – Maszewo” podpisali Tomasz Sobieraj wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Paweł Piesio burmistrz Maszewa. W spotkaniu uczestniczył również Michał Żuber, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.
W ramach współpracy Gmina Maszewo wykonana dokumentację projektową oraz będzie partycypować w kosztach robót budowlanych. Kiedy możemy spodziewać się realizacji tej inwestycji?
- Zacząć musimy od dokumentacji projektowej, a to może zająć w granicach roku. Później pozostaną nam uzgodnienia z Zarządem Dróg Wojewódzkich i rozpoczęcie inwestycji. Prawdopodobnie będzie ona etapowana, bo do wykonania jest 7km ciągu pieszo-rowerowego, ale to jeszcze czas pokaże – powiedział nam Paweł Piesio, burmistrz gminy Maszewo.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kamila

odpowiedz
25.09.2020 10:52

Uważam że to bardzo pomocna inwestycja! Jeszcze przydałby się chodnik i oświetlenie od Wislawia do Maszewa dzieci z tamtąd chodzą pieszo do szkoły a droga wąska i ciemna.!