Powstaną nowe żłobki w powiecie

2023-10-18 18:01
Sylwester Wasiak
2023-10-18 18:01

Trzy gminy z powiatu goleniowskiego otrzymały dofinansowanie w ramach programu Maluch Plus. Środki zostaną przeznaczone na utworzenie i utrzymanie miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych.

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki przekazał umowy na dofinansowanie w ramach programu Maluch Plus. Środki trafią do Gminy Nowogard, Gminy Stepnica i Gminy Przybiernów.

W programie Maluch+ na lata 2022-2029 na utworzenie nowego jednego miejsca opieki nad najmłodszymi samorząd może uzyskać do 35 862 zł dofinansowania, a na miesięczne utrzymanie 837 zł przez 3 lata.

W powiecie goleniowskim dodatkowe środki otrzyma:

Urząd Miejski w Nowogardzie – 3,5 mln zł - 86 miejsc,

Gmina Stepnica - 692 tys. zł - 17 miejsc,

Gmina Przybiernów - 651 tys. zł - 16 miejsc,

Jak poinformował Andrzej Wyganowski, burmistrz Stepnicy żłobek na 17 miejsc powstanie w wyniku adaptacji pomieszczeń po byłym gimnazjum. Przed gminą teraz czas na wykonanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę i realizacja. Będzie to pierwszy żłobek w gminie po przemianach ustrojowych.

Lilia Ławicka, wójt Przybiernowa przekazała, że planowane jest utworzenie 16 miejsc w żłobku w II kwartale 2024r., a obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową w tym uzyskaniem niezbędnych zezwoleń. Następnie dokonany zostanie wybór wykonawcy i adaptacji pomieszczeń w przedszkolu w Przybiernowie na pomieszczenia żłobka.

Foto: ZUW Szczecin

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!