Powalczą w barażach o awans

2023-06-17 18:10
Sylwester Wasiak
2023-06-17 18:10

Drużyny Masovii Maszewo i OKS Center MD Goleniów rozpoczynają w niedzielę 18 czerwca walkę w barażach o awans do klasy okręgowej.

Godz. 13.00: GROM Szwecja – OKS Center MD Goleniów
To będzie najdłuższy wyjazd zespołu OKS w tym sezonie. W półfinale baraży drużyna z Goleniowa trafiła na wicelidera gr. 8 A klasy Grom Szwecja. Ekipa OKS będzie miała do pokonania dystans ponad 150 km, by zmierzyć się na wyjeździe z tym rywalem.
Zespół ze Szwecji w 24 meczach zgromadził 52 punkty, co daje 2,16 pkt na mecz. Zespół Gromu na koniec rozgrywek może pochwalić się drugą co do najskuteczniejszych ofensyw swojej ligi, gdyż zdobył 71 goli, co daje świetny wynik 2,95 gola na jedno spotkanie. Warto jednak wspomnieć, że drużyna ta również średnio 1,58 gola na mecz.
Jeśli OKS poradzi sobie z tym przeciwnikiem, to w finale zagra u siebie z Wrzosem Wrześnica.

Godz. 18.00: Masovia Maszewo – Piast Karsko
Ekipa Masovii, która w ostatnim meczu sezonu straciła szanse bezpośredniego awansu do klasy okręgowej, sama skazała się na grę w barażach. Na początek do Maszewa zawita wicelider gr. 5 A klasy Piast Karsko. Drużyna ta w 26 rozegranych spotkaniach zdobyła 60 punktów (2,3 punkta na mecz). Ekipa z Karska grała w sezonie bezkompromisowo, wygrywając 20 spotkań i przegrywając 6 meczów. Co ciekawe Piast miał najskuteczniejszą ofensywę w lidze, zdobywając 123 gole (średnio 4.7 bramki na mecz). Ewentualne zwycięstwo Masovii w tym meczu pozwoli jej rozegrać finał z drużyną Polonii Płoty, również w Maszewie.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!