Potrzebują pomocy, aby móc pomagać innym...

2020-08-10 19:26
Katarzyna Adamiak
2020-08-10 19:26

Od pięciu lat spełniają swoje marzenia. Pomagają i dzielą się zdobytą wiedzą. Systematycznie realizują swoje cele. Ten ostatni to sprzęt poszukiwawczo-ratowniczy, na którego zakup brakuje im pieniędzy. Dlatego postanowili poprosić o pomoc.

Gryf Tactical Group Gryfice ogłosiło swą kolejną zrzutkę. Młodzi ludzie, którzy od lat organizują i włączają się w szereg inicjatyw prospołecznych potrzebują sprzętu poszukiwawczo-ratowniczego, aby jeszcze bardziej móc realizować swoje cele.

Akcja poszukiwawczo-ratownicza to walka z nieubłaganie upływającym czasem, wielokrotnie toczona w trudnym, przygodnym terenie... W myśl tego by w pełni realizować potencjał naszego stowarzyszenia, chcemy rozszerzyć zakres naszych działań do zdolności akcji poszukiwawczo-ratowniczych łącząc ku nim m.in. doświadczenie z zakresu TCCC (medycyny pola walki), ratownictwa wodnego czy kwalifikowanej pierwszej pomocy - czytamy na stronie zrzutki, na któej prowadozna jest zbiórka. 

Nasi ludzie to ochotnicy, gotowi do rezygnacji z własnych planów by o każdej porze dnia i nocy ruszyć na akcje, parokrotnie już mieli okazję to udowodnić, m.in. w nadal trwającym czasie epidemii, kiedy w święta wielkanocne poproszeni o pomoc opuściliśmy rodzinne domy i ruszyliśmy do działań... A to tylko jeden z wielu przykładów, które wielu z Państwa, którzy obserwują nasze działania, są znane... 

Aby móc nieść pomoc i skutecznie prowadzić działania poszukiwawcze, musimy być wyposażeni w podstawowy sprzęt, który pozwoli na konkretne i szybkie działanie, niestety ... finansowa granica, jaka stoi przed nami bez pomocy waszej, jest nie do przejścia – piszą członkowie Stowarzyszenia.

Przez lata funkcjonowanie Stowarzyszenie zgromadziło już część potrzebnego sprzętu. Brakujący wciąż pozostaje w sferze marzeń. To dlatego, że Gryf Tactical Group, że jest organizacją non-profit, utrzymującą się wyłącznie ze składek i darowizn.

Obecnie Stowarzyszenie potrzebuje: jednolitej odzieży ochronnej, specjalistycznych plecaków typu Sparrow 30, latarek czołowych led, boi ratowniczych, AED oraz noszy płachtowych.

Wszystkie te elementy niezbędnego nam do realizowania działań poszukiwawczo-ratowniczych wyposażenia są kosztowne, dlatego prosimy o wsparcie naszego działania. Dzięki waszemu wsparciu będziemy mogli nie tylko prowadzić działania zabezpieczeniowe i profilaktyczne, lecz w każdym momencie będziemy mogli ruszyć w pełnej gotowości do zadań poszukiwawczych i ratowniczych jako SGPR - Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza!informują członkowie Gryf Tactical Group.


Aby wesprzeć Gryf Tactical Group Gryfice, należy wejść na stronę zrzutka.pl


Wpłaty można również dokonywać bezpośrednio na konto bankowe pod numerem: 77 1600 1462 1838 0634 0000 0001 dopisując w tytule: Dobrowolna darowizna.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Albert

odpowiedz
10.08.2020 20:43

Jak rozumiem to ochotnicy bez przeszkolenia i uprawnień w niesieniu pomocy ?

Luka

odpowiedz
14.08.2020 17:37

"Medycyna pola walki"... Noszenie munduru i koszulki z napisem "medical staff" nie uprawnia do tytułowania siebie ratownikiem medycznym (szczególnie pola walki). Bieganie po lesie z pistoletem na kulki to nie wojna, więc niech ta grupa uzurpatorów weźmie się za uczciwą prace. Kurs pierwszej pomocy to nie to samo co ratownik medyczny. Trochę więcej pokory, bo zrobicie komuś krzywde.