Posiadał narkotyki i podsłuchiwał policję

2023-05-23 18:00
Sylwester Wasiak
2023-05-23 18:00

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec mężczyzny, który posiadał znaczne ilości środków psychotropowych, a ponadto za pomocą radiostacji podsłuchiwał policyjną korespondencję.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, prokurator rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia wobec sprawcy, który w dniu 31 stycznia 2023 r. w Nowogardzie posiadał znaczne ilości środków psychotropowych w postaci 147,37 g proszku zawierającego amfetaminę oraz 86,27 g środka odurzającego w postaci ziela konopi innych niż włókniste. Nadto ustalono, że mężczyzna posiadał radiostację, przy pomocy której podsłuchiwał policyjną korespondencję radiową.
Sprawca został zatrzymany, a na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Goleniowie, zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Nadto prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanego.

Sprawca był już uprzednio karany, przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia korespondujące z zebranym materiałem dowodowym. Wyraził wolę skazania go bez przeprowadzenia rozprawy, do czego przychylił się prokurator, w związku z czym do aktu oskarżenia załączono odpowiedni wniosek.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!