Posesyjna wymiana ciosów

2020-08-25 6:20
Sylwester Wasiak
2020-08-25 6:20

Zobaczcie jak emocje sięgnęły zenitu tuż po zakończeniu wczorajszego głosowania w Radzie Miejskiej w Goleniowie w sprawie podwyżek cen za odbiór odpadów…

- Szanowni Państwo i w ten oto sposób zafundowaliście mieszkańcom to, że od 12 września nie będą odbierane odpady. Nie mamy środków w tej chwili w budżecie, które pozwolą nam, żebyśmy podpisali umowę. Ciekaw jestem jak się z tego wytłumaczycie – powiedział w emocjonalnym tonie do radnych Henryk Zajko, wiceburmistrz Goleniowa.
- Panie burmistrz, naprawdę wystarczy już tego straszenia. Był rok na to, żeby uporządkować to i proszę teraz nie mówić tutaj, że to jest nasza wina. Proponuję, żeby faktycznie wziąć się do pracy i tę gospodarkę odpadami w końcu raz na zawsze uporządkować – ripostował radny Robert Kuszyński.

Kolejne gorące komentarze pojawiły się później w mediach społecznościowych.

- Dzięki tzw. "radnym opozycyjnym" od 12 września nie będą od Państwa odbierane śmieci. Proszę szykować sobie duże kubły pod domami – napisał radny Wojciech Łebiński.

- Podwyżka ZABLOKOWANA. Nie ma zgody na podwyżkę stawki śmieciowej pod presją, pod wpływem manipulacji socjotechniką "Wysokiej piłki", gdzie jedyną argumentacją w dyskusji zamiast danych liczbowych jest czyjeś "widzimisię". Co zatem zrobić? AUDYT MERYTORYCZNY PGK, PONOWNIE WYLICZYĆ STAWKI w oparciu o REALNE i ADEKWATNE KOSZTY, OGŁOSIĆ KOLEJNY PRZETARG na obsługę systemu gospodarki odpadami. A Panów Burmistrzów straszących zaśmieconym Goleniowem i próbujących zrzucić swoją winę na Radnych RM, zachęcam do zabrania się do pracy nad USZCZELNIENIEM SYSTEMU (ponad 5 tys. niepłacących osób za śmieci ...), a nie sięganiem po kolejne pieniądze do kieszeni uczciwie płacących Mieszkańców. Ps. A wątpliwy sukces - wygenerowany dług 6 mln zł proponuję solidarnie podzielić do zwrotu pomiędzy jego autorów – to wpis radnego Krzysztofa Sypienia.

- Stawki nie zostały zaakceptowane żadne 31 zł od osoby. Sprawa pewnie będzie się toczyć dalej, ale na dziś nie ma akceptacji dla takich chorych podwyżek. Dzięki za wszystkie głosy wsparcia, oraz obecność przed urzędem i na sesji – skomentował radny Łukasz Mituła.

- Dzisiejsza XXI Nadzwyczajna Sesja - Nasz Klub przeciw podwyżce za wywóz odpadów liczony metodą od osoby. Stawka 31 zł od osoby- propozycja Burmistrza Roberta Krupowicza nie odnalazła naszego uznania. Stawka 21 zł od osoby -" nagły rabat "zaproponowany przez Przewodniczącego Klubu Roberta Krupowicza W.Łebińskiego- również nie odnalazła uznania – stwierdziła z kolei w mediach społecznościowych radna Aleksandra Muszyńska.

A Państwo co o tym sądzą? 

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ewa

odpowiedz
27.08.2020 15:36

Jest to hasło do wystawiania śmieci na ulicę, bo w pojemnikach nie ma miejsca. Do tego zmierzamy? Na wschód?