Poseł Braun będzie się tłumaczył z "interwencji" w Goleniowie?

2022-09-24 12:27
Paweł Palica
2022-09-24 12:27

Komisja Etyki Poselskiej rozpatrzy sprawę dotyczącą niecodziennej sytuacji z udziałem posła Grzegorza Brauna, do której doszło w połowie lipca w goleniowskim magistracie.

Grzegorz Braun, lider partii Konfederacja Korony Polskiej, z grupą swoich współpracowników "kontrolę poselską" w goleniowskim magistracie chciał przeprowadzić 18 lipca, a dotyczyć miała ona ukraińskiej flagi, wiszącej od jakiegoś czasu na elewacji UGiM. Wszedł zatem do sekretariatu w urzędzie, domagając się dostępu do gabinetu burmistrza, a gdy usłyszał, że R. Krupowicza na miejscu nie ma, wtargnął do biura, w którym urzęduje wiceburmistrz Tomasz Banach i... z zamka drzwi wyjął klucze, myśląc, że będą one pasować też do drzwi R. Krupowicza. Później wezwał na pomoc policjantów i straż pożarną, domagając się asysty i pomocy w otwarciu drzwi.

Sam G. Braun skierował później zwaiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Krupowicza, ten ostatni, jak się okazuje, o zamieszaniu powiadomił Komisję Etyki Poselskiej. Komisja poinformowała już R. Krupowicza o tym, że podjęła inicjatywę rozpatrzenia sprawy. Nie wiadomo niestety, kiedy to nastąpi.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mix

odpowiedz
25.09.2022 12:57

A ciekawe, gdzie wtedy, w godzinach urzędownia, był burmistrz. Powinien siedzieć na swoim stołku... Byłoby po sprawie...

Wax

25.09.2022 12:57

Tak jak siedzi naczelnik państwa, mateuszek, ministrowie i inne elementy