Pomorzanin i Masovia bez trenerów

2023-11-24 11:00
Sylwester Wasiak
2023-11-24 11:00

Po zakończeniu rundy jesiennej w klasie okręgowej z Masovią Maszewo żegna się trener Tomasz Trela, a w B klasie rozstano się z Konradem Winczewskim, który prowadził Pomorzanina 1964 N Nowogard.

Foto: Pomorzanin 1964 Nowogard, Masovia Maszewo

Beniaminek z Maszewa pierwszą część sezonu w klasie okręgowej pod wodzą Tomasza Treli zakończył na 9 miejscu z dorobkiem 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy, 7 porażek) i dodatnim bilansem bramkowym 26:24. Jak się jednak okazało, na takim bilansie, praca w tym sezonie tego trenera w Maszewie dobiega końca. Wczoraj Zarząd Masovii opublikował komunikat, w którym czytamy:
„Zarząd klubu MKS Masovia Maszewo podjął decyzję o nieprzedłużeniu wygasającej umowy dnia 25.11 z trenerem zespołu seniorów Tomaszem Trelą. Pod wodzą trenera Tomasza Treli wywalczyliśmy awans do klasy okręgowej w sezonie 2022/23. Swoją pracę w klubie kończy, pozostawiając zespół, plasujący się na 9 pozycji w grupie pierwszej klasy okręgowej. Dziękujemy za wkład oraz poświęcony czas w rozwój klubu, oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.”
Jakie były powody nieprzedłużenia umowy ze szkoleniowcem, który wprowadził ekipę z Maszewa do klasy okręgowej, nie podano. Do tematu jednak postaramy się w najbliższym czasie powrócić.

Zmiana trenera nastąpi również w Pomorzaninie 1964 Nowogard. Klub z Nowogardu, który odbudowuje się po potężnym kryzysie organizacyjnym, rozpoczął swoją przygodę w tym sezonie od najniższego poziomu tj. B-klasy. Po rundzie jesiennej ekipa z Nowogardu pod wodzą trenera Konrada Winczewskiego zajmuje drugie miejsce w tabeli za plecami rezerw Iny Goleniów. Pomorzanin w 10 spotkaniach zgromadził 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka) i traci trzy oczka do zespołu z Goleniowa. Tu również wykorzystując przerwę zimową, postanowiono pożegnać się z trenerem.
„ W czwartek, 16 listopada, odbyło się spotkanie Zarządu Klubu z Trenerem drużyny seniorów, na którym została podjęta decyzja, że Konrad Winczewski przestanie pełnić funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny. Konrad Winczewski jest osobą mocno związaną z Nowogardem, czego przykładem jest chęć dalszej współpracy w celu budowy i rozwoju marki MKS Pomorzanin 1964 Nowogard oraz odbudowy nowogardzkiej piłki. Nie chcąc tracić tak doświadczonej osoby, zdecydowaliśmy wspólnie, że Konrad zostaje z Nami w Klubie, dalej będąc jego zawodnikiem, a także osobą doradczą. Liczymy na owocną i merytoryczną współpracę" – napisano w komunikacie klubu.
Zarówno w Masovii jak i Pomorzaninie nie ogłoszono póki co nazwisk następców trenerów, z którymi się rozstano.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

MKS

odpowiedz
24.11.2023 11:24

MKS Pomorzanin 1964 Nowogard nie odbudowuje sie po zadnym kryzysie organizacyjnym, bo jest to calkiem nowy klub i nie ma zadnych powiazan ze starym Pomorzaninem zniszczonym przez Marcina S

gornik

odpowiedz
24.11.2023 19:20

koniec szkodnika w maszewie oby inni nie przkonali sie jaka z niego gnida