Pomorzanin gromi w derbach (FOTO)

2021-08-22 12:40

Pomorzanin Nowogard był faworytem tego spotkania i nie zawiódł, choć Masovia Maszewo przez chwilę napędziła strachu gospodarzom. Zobaczcie zdjęcia z tego meczu.

ZDJĘCIE 1 z 27

Mecz derbowy w klasie okręgowej przypadł na drugą kolejkę rozgrywek. Pomorzanin, który w ubiegłym sezonie walczył o awans do IV ligi, w obecnych rozgrywkach również powinien rywalizować o najwyższe laury. Z kolei Masovia to beniaminek, dla którego nadrzędnym celem w tym sezonie będzie utrzymanie w lidze. Początek meczu potwierdził te spekulacje. Gospodarze już w 4 minucie objęli prowadzenie po golu Karola Osakiewicza. Później Masovia próbowała odrobić straty, jednak do przerwy więcej goli już nie padło. Początek drugiej odsłony spotkania zaskoczył kibiców, a przede wszystkim miejscowych. Masovia ruszyła odważnie do ataku, przejmując inicjatywę. Pomorzanin zaczął się gubić w obronie i w efekcie już w 47 minucie goście doprowadzili do wyrównania po golu Tomasza Pluty. Masovia po strzeleniu bramki jeszcze przez kilka minut była w natarciu, jednak nie wiele z tego wynikło i Pomorzanin zaczął odzyskiwać kontrolę nad spotkaniem. W 60 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie po bramce Mariusza Stachowiaka. Później swój show miał Karol Ława, który w 70, 78 i 86 minucie strzelał gole, zaliczając klasycznego hattricka. Pomorzanin pokonał beniaminka z Maszewa 5:1, notując drugie zwycięstwo w drugim meczu w sezonie.