„Policjant, który mi pomógł”. Komenda Główna Policji przypomina o zgłaszaniu kandydatów

2023-05-16 9:31
Karol Szumny
2023-05-16 9:31

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji po raz kolejny przypomina o trwającym ogólnopolskim konkursie „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.

Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.

źródło: KGP

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Haha

odpowiedz
16.05.2023 22:40

To jakaś komedia tylko nagradzać to ich pieprzona praca i w dodatku opłacana z naszych podatków niech się naprawdę wezmą do roboty

Andrzej

odpowiedz
16.05.2023 09:53

Trzebiatow nie ma takiego .

Obywatel powiatu

odpowiedz
17.05.2023 21:47

Głosujemy na Zbyszka Ujazde

Marianek

odpowiedz
19.05.2023 17:15

Niestety - nie pomógł.......a pokazał jaka jest z niego Władza.......