Podwyżka odrzucona, aplauz na sali!

2020-08-24 18:27
Sylwester Wasiak
2020-08-24 18:27

Po trzech godzinach dyskusji i przerw ostatecznie poddany pod głosowanie projekt uchwały dotyczący podwyżki cen za śmieci został odrzucony! Zobaczcie jak zagłosowali radni...

Dwunastu radnych było przeciw (D. Chodyko, D. Faryniarz, M. Gręblicki, K. Jaworska, R. Kuszyński, M. Łatka, Ł. Mituła, A. Muszyńska, K. Rutkowski, M. Skakuj, K. Sypień, K. Zajko), 7 się wstrzymało (K. Czerwiński, W. Łebiński, J. Musialska, A. Panek, A. Różański, L. Skałecka-Włodarczyk, B. Zaczkiewicz), nikt nie poparł proponowanego projektu uchwały ustalającej kwotę za odbiór odpadów od osoby na poziomie 31zł. Również kolejne dwie uchwały śmieciowe przepadły w głosowaniach.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Elżbieta

odpowiedz
24.08.2020 21:41

Odetchnęłam,słuszna decyzja

Wiktor

odpowiedz
25.08.2020 14:30

Dziwny był przetarg na odbiór odpadów, a zwłaszcza przedziwna SIWZ. Dziwne też, że w drugim przetargu PGK aż tyle "zjechała" z ceny. Dziwna też propozycja Pana Łebińskiego - z 31 zł na 21 zł. Skąd raptem aż 32% rabatu ?!

Greg

25.08.2020 14:30

A nie jest dla Pana dziwne, że żadna inna firma nie chciała ze te rzekomo duże pieniądze odbierać śmieci? Gdyby ta stawka była taka atrakcyjna to zapewniam Pana, że ofert byłoby znacznie więcej, bo na śmieciach jest może nie zawsze duży, ale pewny i stały zarobek. Przy tych jednak stawkach, o zarobku dla firmy nie ma mowy, a żadna prywatna firma nie będzie dokładała do odbierania śmieci. PGK jako firma komunalna, może sobie pozwolić na oferowanie cen poniżej wartości rynkowej (co nie jest ani uczciwe ani logiczne, a wręcz urąga zasadom gospodarki rynkowej) bo jej właścicielem jest gmina, która w wypadku straty na działalności, jako jej właściciel pokryje ją z budżetu gminy. Ot i cała tajemnica.

Ż.B.

odpowiedz
27.08.2020 12:10

Stawka 31 zł za miesiąc od mieszkańca za śmieci, nie jest stawką wziętą z sufitu. Tyle to po prostu dzisiaj kosztuje. I nie jest to wina firmy czy gminy. Wynika to z chorej polityki śmieciowej tego rządu i ciągle zwiększających się opłat środowiskowych, transportowych czy podwyżek płacy minimalnej. Proszę zobaczyć w jakiej wysokości uchwalił opłatę śmieciową (od 109.2020) Kołobrzeg, który jest miastem podobnej wielkości. Uchwalono tam opłatę w wysokości 20 zł (ryczałt) od gospodarstwa domowego plus opłatę za śmieci w wysokości 2,50zł od metra sześciennego zużytej wody. Licząc, że przeciętny mieszkaniec zużywa ok. 4 m sześciennych wody wychodzi na to, że zapłaci on 10 zł miesięcznie. Razem daje to 30 zł/ miesiąc, jeśli ktoś mieszka sam. Rodziny mają lżej, bo płaca jeden ryczałt plus od zużycia wody. To ceny za śmieci segregowane. Za niesegregowane wszystko jest razy dwa. Szczegóły można przeczytać tutaj: https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/23133-nowe-zasady-segregacji-odpadow-od-1-wrzesnia-wideo.html