Podejrzany o rozboje trafi przed sąd!

2020-08-13 19:30
Sylwester Wasiak
2020-08-13 19:30

Akt oskarżenia przeciwko 19-latkowi podejrzanemu o dokonanie dwóch rozbojów w sklepach na terenie Goleniowa trafił do sądu.

Jak informuje Alicja Macugowska-Kyszka, prokurator Prokuratury Rejonowej del. do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Jak ustalono do zdarzeń doszło w dniach 20 października 2019 r., a następnie 7 listopada 2019 r. w Goleniowie. Sprawca wchodził do sklepów w czapce typu kominiarka oraz w kapturze na głowie, co miało uniemożliwić jego rozpoznanie. W obu zdarzeniach mężczyzna groził pokrzywdzonym nożem żądając wydania znajdujących się w kasie pieniędzy. W obawie przed użyciem noża pokrzywdzone podporządkowując się żądaniu sprawcy wydawały mu pieniądze. Dodatkowo podczas rozboju dokonanego w dniu 20 października 2019r. sprawca stosował wobec pokrzywdzonej przemoc szarpiąc ją, a także spowodował obrażenia górnej lewej kończyny w postaci tłuczonej rany oraz otarcia skóry, które spowodowały naruszenie czynności narządu jej ciała na okres powyżej dni 7.
Na skutek sprawnych działań Policji sprawca został ustalony, a następnie zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Środek ten był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. Był w przeszłości karany sądownie.
Za zarzucany podejrzanym czyn m.in. na podstawie art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!