Podejrzany o fałszywe oświadczenie

2023-11-08 19:30
Sylwester Wasiak
2023-11-08 19:30

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o złożenie fałszywego oświadczenie o braku orzeczenia wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i zatrzymaniu prawa jazdy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Goleniowie.

 

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, z dokonanych ustaleń wynika, że w dniu 30 listopada 2022r. podejrzany, ubiegając się o wydanie wtórnika prawa jazdy, złożył w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Goleniowie wniosek, w którym mimo pouczenia o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych oświadczeń, wskazał niezgodnie z prawdą, że blankiet prawa jazdy został przez niego zagubiony, oraz że nie został orzeczony w stosunku do niego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a prawo jazdy nie zostało zatrzymane.
W rzeczywistości podejrzany został sądownie pozbawiony prawa prowadzenia pojazdów na terenie Niemiec, blankiet prawa jazdy został mu zatrzymany, a w dalszej kolejności przekazany przez stronę niemiecką do Starostwa Powiatowego w Goleniowie.
Podejrzany 48-latek był już karany sądownie. Podczas przesłuchania skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Na mieniu podejrzanego prokurator dokonał zabezpieczania majątkowego.
Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!