Pod Żółwią Błocią stanie wielki zakład? Szykują 700 miejsc pracy

2022-09-21 14:19
Paweł Palica
2022-09-21 14:19

Pod Goleniowem realizowana ma być kolejna wielka inwestycja. Tym razem plany nie dotyczą jednak Goleniowskiego Parku Przemysłowego, a terenów w pobliżu Żółwiej Błoci.

Zdjęcie ilustracyjne (foto: goleniow.biz)

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni zajmować będą się projektem uchwały, nakładającej plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru o powierzchni 36 hektarów na przedłużeniu ul. Nowogardzkiej, przy węźle drogowym Goleniów - Lotnisko.

Jak przeczytać można w uzasadnieniu do projektu uchwały, o sporządzenie planu wystąpił inwestor zamierzający wybudować tam zespół hal produkcyjno-magazynowych z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni użytkowej ok. 180 tys. m2. W zakładzie docelowo zatrudnionych ma zostać ok. 700 osób, z czego 150 do prac biurowych.

Nazwy firmy, która zmierza pod Goleniowem realizować tak dużą inwestycję, nie podano. Więcej na ten temat napiszemy wkrótce.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jack999

odpowiedz
05.11.2022 19:53

UWAGA dla okolicy!!! Kto i co ma powstać? Jaka szkodliwość dla okolicy , przyrody i tubylców.Bardzo proszę zainteresowanych o wgląd w ten temat aby nie było za póżno!!!Znam temat jak krwiożercze , bezempatyczne zabójcze dla siedlisk ludzkich firmy molochy próbują wedrzeć się w nasze życie.Mieszkam w Olchowie koło Nowogardu i toczymy wojnę o nasze życie jedną z takich firm. Na razie racja i prawda jest po naszej stronie ale wiem że walka bedzie długa.Musisz być przekonany że masz rację. WYGRASZ!!!