Pobił, groził i nietrzeźwy prowadził auto

2023-09-16 14:30
Sylwester Wasiak
2023-09-16 14:30

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko młodemu mężczyźnie, który podejrzany jest o uszkodzenie ciała dwóch mężczyzn, kierowanie gróźb karalnych oraz prowadzenie auta pod wpływem alkoholu.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, do sądu trafił akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o spowodowanie uszkodzenia ciała dwóch mężczyzn, kierowania gróźb karalnych oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.
Podejrzany 19-latek w dniu 27 maja 2023 roku w Maszewie dokonał uszkodzenia ciała mężczyzny, uderzając go pięścią w szczękę, w wyniku czego pokrzywdzony doznał złamania żuchwy. Po tym zdarzeniu sprawca miał grozić pokrzywdzonemu, by ten zmienił złożone zeznania. Ponadto podejrzany w dniu 24 czerwca 2023 r. również w Maszewie dokonał uszkodzenia ciała kolejnego mężczyzny. Według ustaleń prokuratora podszedł do pokrzywdzonego od tyłu, złapał go za odzież i przewrócił, powodując uderzenie ofiary głową w parapet witryny sklepowej. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń m.in. złamania ściany lewego oczodołu. Gdyby tego było mało, podejrzany 26 kwietnia 2023 r. w Maszewie na ul. Stargardzkiej prowadził pojazd mechaniczny, znajdując się w stanie nietrzeźwości - 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (ok. 0,6 promila).
Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie. Za w/w przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!