Po 13 latach mieszkańcy znów mogą wejść do Baszty Prochowej [FILM]
Po 13 latach przerwy Baszta Prochowa w Gryficach ponownie została otwarta. W czwartek odbyła się uroczystość, podczas której mieszkańcy i goście mogli po raz pierwszy zobaczyć odnowiony zabytek.
Oficjalne otwarcie zgromadziło mieszkańców, samorządowców oraz miłośników lokalnej historii. Na uczestników czekały m.in. pokazy przygotowane przez rekonstruktorów historycznych, którzy zadbali o średniowieczny klimat wydarzenia.
Od piątku Baszta Prochowa będzie już dostępna dla wszystkich zwiedzających. Obiekt będzie otwarty od wtorku do piątku w godzinach 10:00–18:00, natomiast w soboty od 9:00 do 17:00.
Ponowne udostępnienie jednego z najcenniejszych zabytków Gryfic to ważny moment dla miasta. Dzięki zakończonemu remontowi mieszkańcy i turyści ponownie mogą poznawać historię Gryfic oraz podziwiać miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Komentarze (0)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!