Plac zabaw za zamkniętą furtką

2022-08-04 11:32
Paweł Palica
2022-08-04 11:32

Plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Goleniowie (osiedle Helenów) nie będzie całodobowo dostępny dla dzieci. Otwarty może być jedynie w godzinach pracy szkoły.

foto: SP 3 w Goleniowie

O to, by na stałe otwarte były i plac zabaw, i boisko przy SP 3, wnioskował niedawno na sesji Rady Miejskiej radny Łukasz Mituła. Jak się okazuje bezskutecznie.

Jak wyjaśnia dyrektor szkoły Jolanta Jarlaczyńska, nie ma takiej możliwości, należałoby bowiem zatrudnić nowego pracownika, który porządkowałby teren po opuszczeniu go przez użytkowników. Na to w budżecie placówki nie ma pieniędzy. J. Jarlaczyńska dodaje, że tuż obok znajduje się plenerowa siłownia i duże boisko, w innej części osiedla całodobowo otwarty plac zabaw, a do tej pory nikt nie prosił jej o otwarcie placu zabaw w godzinach innych niż określone.

- Obserwując zainteresowanie obiektami przyszkolnymi podczas wakacji stwierdzam, że nie ma zainteresowania ze strony mieszkańców przebywaniem na terenie szkoły. Z boiska szkolnego nikt nie korzysta, z placu zabaw 1 - 2 osoby w czasie dnia wejdą z dzieckiem - dopowiada J. Jarlaczyńska.

Przypomnijmy, że niedawno zniszczone zostało betonowe ogrodzenie na tyłach szkoły. Uszkodzonych zostało ok. 40 jego elementów.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!