Pirat drogowy stanie przed sądem

2024-06-05 16:58
Sylwester Wasiak
2024-06-05 16:58

Do Sądu Rejonowego w Goleniowie trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który na trasie S3 wykonał szereg mrożących krew w żyłach manewrów, m.in. gwałtownie hamując przed wyprzedzonym autem, by doprowadzić do jego zatrzymania.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, prokurator rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 3 kwietnia 2023 r. na drodze S3 w rejonie węzła Rzęśnica kierując samochodem osobowym marki BMW, sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

W toku śledztwa ustalono, że kierujący pojazdem BMW wyprzedził samochód osobowy marki Hyundai, a następnie zaczął gwałtownie hamować, zatrzymując swój pojazd oraz zmuszając do zatrzymania pojazd wyprzedzany. Kiedy kierowca Hyundaia usiłował wyminąć BMW, kierujący tym pojazdem ponownie zajechał mu drogę, wjeżdżając na lewy pas ruchu. Następnie wysiadł z samochodu i podbiegł do samochodu Hyundai, którego kierowca zaczął cofać swój pojazd, co spowodowało wymuszenie gwałtowne hamowania oraz inne manewry obronne pozostałych uczestników ruchu w tym kierującego ciągnikiem siodłowym z naczepą, oraz szeregu innych pojazdów.

27-letni sprawca nie był uprzednio karany sądownie, przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za czyn z art. 174§1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!