Piłkarze trenują zdalnie

2020-03-29 13:29
Sylwester Wasiak
2020-03-29 13:29

Zespół czwartoligowej Iny Goleniów mimo zawieszenia rozgrywek utrzymuje formę poprzez zdalne treningi.

ZDJĘCIE 1 z 4

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa wszystkie rozgrywki piłkarskie w województwie zachodniopomorskim zostały póki co odwołane do 26 kwietnia. Jak sytuacja będzie wyglądała dalej i czy w ogóle uda się dokończyć sezon nie wiadomo. Sztab szkoleniowy goleniowskiej Iny mimo to prowadzi dalej zajęcia z zawodnikami...zdalnie.

- Zależy nam, by zawodnicy podtrzymali formę, dlatego każdy otrzymuje co tydzień smsem plan treningowy do realizacji. Są to z reguły ćwiczenia biegowe, siła statyczna, utrzymywanie aktywności mięśniowej, zajęcia tlenowe, bieganie tempowe, a w weekend jazda rowerem. Cieszę się, gdyż około 80% zawodników trenuje sumiennie.  – mówi Piotr Rast, szkoleniowiec Iny.

A jak wygląda weryfikowanie tej sumienności? Każdy zawodnik odsyła trenerowi zdjęcie na którym występuje w stroju sportowym w miejscu w którym odbywa trening lub też filmik z nagranymi ćwiczeniami.

- To nowa sytuacja i z pewnością jest dla nas utrudnieniem – mówi Michał Jarząbek, kapitan goleniowskiej Iny (na zdjęciu w trakcie treningu). - Ciężko jest trenować indywidualnie, wiadomo że trening z drużyną to całkiem inna sprawa. Jakoś musimy jednak przetrwać ten ciężki okres i miejmy nadzieje że szybko wszystko wróci do normy. Trenujemy w domu, w terenie, biegamy, jeździmy na rowerze z dala od ludzi – podkreśla czołowy snajper biało-zielonych.

Wszystkie rozgrywki piłkarskie prowadzone przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej zostały odwołane do 26 kwietnia.  Oznacza to, że odwołanych zostało siedem kolejek, a po tym terminie do rozegrania pozostanie jeszcze dziewięć serii spotkań.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!