Piłkarski weekend prawdy…

2021-05-07 6:00
Sylwester Wasiak
2021-05-07 6:00

Przed Pomorzaninem Nowogard najważniejszy mecz sezonu. Nie mniej ważne pojedynki czekają Inę Goleniów, Orła Łoźnica czy zespoły walczące o awans do okręgówki z A klasy. Zapraszamy na zapowiedź piłkarskiego weekendu…

Zawodników Pomorzanina czeka arcyważny mecz z Jeziorakiem Szczecin

IV liga
Ina Goleniów w sobotnie popołudnie podejmie Hutnika Szczecin, który plasuje się na piątym miejscu w tabeli i traci do czwartej Iny pięć punktów. Biało-zieloni chcąc powalczyć o miejsce na podium, muszą to spotkanie wygrać, choć łatwo nie będzie, gdyż Hutnik od zawsze jest niewygodnym rywalem.
KLASA OKRĘGOWA
Mecz sezonu w klasie okręgowej. Lider – Jeziorak podejmie Pomorzanina, który traci do rywala trzy punkty. Nowogardzianie już raz w tym sezonie pokonali szczecinian na ich boisku (2:0). Było to w meczu rundy jesiennej. Po reorganizacji i utworzeniu dwóch grup w klasie okręgowej obie ekipy ponownie ze sobą zagrają i znów na boisku Jezioraka. Podopieczni Kamila Twarzyńskiego zdają sobie sprawę, że aby awansować do IV ligi muszą to spotkanie wygrać. Każdy inny wynik mocno ograniczy te szanse. Trzymamy kciuki za ekipę z Nowogardu!
KLASA A
Trwa walka o awans do klasy okręgowej. Wciąż o miejsce premiowane awansem walczy kilka ekip. Lider OKS zagra w Radowie. Nie będzie to łatwy pojedynek, ale faworytem są zawodnicy z Goleniowa. Wicelider – niepokonana dotychczas Masovia, podejmie outsidera Znicza Wysoka Kamieńska i każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie sensacją. Ciekawie będzie w konfrontacji Zalew-Pomorzanin. Stepniczanie wciąż są w grze o awans i zrobią wszystko by ten mecz wygrać, choć zapewne Pomorzanin tanio skóry nie sprzeda. O komplet punktów powinny powalczyć również Leśnik Kliniska i Pionier Żarnowo. Trudna przeprawa czeka w niedzielę Hanzę, która zmierzy się na wyjeździe z trzecią siłą ligi – Jastrzębiem Łosośnica.

Terminarz weekendowych spotkań:
8 maja (sobota)
IV LIGA
Godz. 16.00: Ina Goleniów - Hutnik Szczecin
KLASA OKRĘGOWA
Grupa mistrzowska
Godz. 14:00: Jeziorak Szczecin - Pomorzanin Nowogard
Grupa spadkowa
Godz. 18:00: Orzeł Łożnica - Mierzynianka Mierzyn
KLASA A
Grupa 2
Godz. 11:00: Leśnik Kliniska - Błękitni Trzygłów
Godz. 15:00: Radowia Radowo Małe - OKS Center MD Goleniów
Godz. 16:00: Pionier Żarnowo - Sowianka Sowno
Godz. 16:00: Masovia Maszewo - Znicz Wysoka Kamieńska
Godz. 17:00: Zalew Stepnica - Pomorzanin Przybiernów

9 maja (niedziela)
KLASA A
Grupa 2
Godz. 13.30: Jastrząb Łosośnica - Hanza Goleniów

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!