PIŁKA NOŻNA. Grała klasa okręgowa i Puchar Polski.

2023-08-21 8:16
Sylwester Wasiak

Ligowe zwycięstwo w miniony weekend w klasie okręgowej odnotował jedynie KS Orzeł Łoźnica. Pierwszą ligową przegraną na koncie ma Masovia Maszewo, a drugi raz w lidze przegrał OKS Center MD Goleniów. W Pucharze Polski z kolei awans wywalczył Pomorzanin Nowogard i Dąb Dębice.

KLASA OKRĘGOWA

Orzeł Łoźnica - Sarmata Dobra 3:2 (0:2)
Bramki: F. Borek, samobójcza, K. Wiśniewski.
Dramaturgii w tym meczu nie brakowało. Faworytem byli gospodarze, którzy jednak do przerwy dostali zimny prysznic. Rywale z Dobrej już w 5 minucie objęli prowadzenie, a przed przerwą w doliczonym czasie gry podwyższyli na 2:0. Ekipa z Łoźnicy wzięła się za odrabianie strat w drugiej części spotkania. Gola kontaktowego strzelił w 55 minucie Filip Borek. Dziesięć minut później był już remis po golu samobójczym. Komplet punktów drużynie Orła zapewnił Kamil Wiśniewski, strzelając zwycięskiego gola w 83 minucie spotkania.

Polonia Płoty - OKS Center MD Goleniów 4:1 (2:0)
Bramka: Garstka.
W drugim meczu w debiutanckim sezonie w klasie okręgowej OKS przegrał na wyjeździe z Polonią Płoty 4:1. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach w 6 i 13 minucie. W drugiej połowie Polonia zaliczyła kolejne gole w 71 i 83 minucie meczu. Przy stanie 4:0 goście z Goleniowa w końcówce spotkania zdobyli honorowe trafienie, którego autorem był Garstka.

Prawobrzeże Świnoujście - Masovia Maszewo 2:0
Spotkanie w Świnoujściu rozpoczęło się źle dla Masovii, która od 20 minuty musiała grać w osłabieniu po czerwonej kartce, którą ujrzał Komorowski. Mimo to ekipa z Maszewa dzielnie walczyła, jednak w końcówce spotkania gospodarze strzelili dwa gole w 86 i 90 minucie meczu. W opinii kibiców i działaczy klubu z Maszewa wynik ten nie był sprawiedliwy, zgłaszali też sporo uwag do pracy arbitra, co jednak nie zmieniło już faktu, że trzy punkty pozostały w Świnoujściu.

PUCHAR POLSKI

W 2. rundzie Pucharu Polski na szczeblu regionu szczecińskiego mieliśmy trzech reprezentantów, z których dwóch awansowało do kolejnej rundy. Pomorzanin 1964 Nowogard pokonał wysoko u siebie Spartę Węgorzyno 4:0 (2:0) po golach Pisarka, M. Stachowiaka, M. Bobrowskiego i Lipińskiego. Z kolei Dąb Dębice przed własną publicznością uporał się z Radowią Radowo Małe, wygrywając 3:2. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Dawid Retmańczyk, a jedno trafienie zaliczył Łukasz Antys. Trzeci z naszych przedstawicieli Zalew Stepnica uległ na wyjeździe drużynie Chrobrego Drzonowo 3:2 i pożegnał się z tymi rozgrywkami.