Piknik wojskowy

2023-08-11 6:13
Sylwester Wasiak
2023-08-11 6:13

Z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w powiecie goleniowskim odbędzie się jeden z blisko 70. pikników wojskowych, na którym będzie można m.in. obejrzeć sprzęt, jakim dysponuje armia.

Foto: Internet

Silna Biało-Czerwona – pod takim hasłem od 12 do 15 sierpnia odbywać się będą Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Również w tych dniach jak informuje Wojsko Polskie, odbędzie się blisko 70 pikników, które odbywać się będą w miastach i miasteczkach we wszystkich województwach naszego kraju. Pokaz statyczny czołgów (Abrams, Leopard lub K2), KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad oraz Rak to okazja, aby zobaczyć sprzęt, w który jest wyposażona nasza armia. W trakcie pikników żołnierze m.in. zaprezentują pokaz dynamiczny wyszkolenia żołnierzy, medycyny pola walki oraz udzielania pierwszej pomocy, będzie można spróbować grochówki wojskowej z chlebem wypiekanym na miejscu w piekarni polowej. Na piknikach i w punktach rekrutacyjnych obecni będą przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych, którzy w profesjonalny sposób przekażą informacje jak dołączyć do szeregów Wojska Polskiego.

W powiecie goleniowskim piknik taki odbędzie się we wtorek 15 sierpnia w Nowogardzie na Placu Szarych Szeregów.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!