Pierwszy projekt nowej siedziby GDK zaprezentowany

2022-08-30 15:56
Paweł Palica
2022-08-30 15:56

W goleniowskim magistracie odbyło się dzisiaj spotkanie, podczas którego pracownicy firmy Coza Architektura zaprezentowali przygotowaną przez siebie koncepcję architektoniczną nowej siedziby Goleniowskiego Domu Kultury.

Było to spotkanie robocze, zaproszono więc na nie związanych z procesem inwestycyjnym urzędników, pracowników Goleniowskiego Kultury, a także radnych (tych ostatnich pojawiło się w magistracie... troje). Zdjęć z wydarzenia, ani grafik pokazać nie możemy, wiadomo jednak, że efekty pracy architektów z Sieradza bardzo przypadły do gustu uczestnikom debaty. Maciej Ratajczyk, dyrektor GDK, powiedział nam po niej, że nie widział jeszcze równie kompetentnej i funkcjonalnej koncepcji dla instytucji kultury.

Na razie wiadomo tyle, że według przedstawionej wizji nowa siedziba GDK ma się składać z dwóch brył, z których większa, mieszcząca między innymi dużą salę koncertową i część biurową, będzie miała około 70 metrów długości; w mniejszej będzie można organizować wydarzenia o bardziej kameralnym charakterze. Uwagi i pytania do architektów z Sieradza zostały zgłoszone, wiceburmistrz Anita Jurewicz stwierdziła, że o tym, jak obiekt ma wyglądać, decydować mają w głównej mierze pracownicy GDK, a po uwzględnieniu pewnych sugestii za kilka tygodni, już na komisji Rady Miejskiej, odbędzie się szersza debata na ten temat.

Po zatwierdzeniu propozycji, firma będzie miała kolejnych 310 dni kalendarzowych na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę nowych obiektów.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Aga

odpowiedz
31.08.2022 08:31

Czy lokalizacja będzie ta sama ? Bo nie nie ma informacji na ten temat.