Pierwszy oficjalny turniej gminny gier planszowych już niebawem! Sprawdź szczegóły

2024-04-23 9:20
Karol Szumny
2024-04-23 9:20

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, klub gier planszowych G(R)aMi wraz z Zespołem Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie organizuje pierwszy oficjalny turniej gminny gier planszowych. Wydarzenie odbędzie się w drugiej połowie maja. Do zdobycia atrakcyjne nagrody, w tym gry planszowe.

Spotkanie klubu G(R)aMi // archiwum SP24

Klub gier planszowych G(R)aMi oraz trzebiatowski „Herbert” zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz średnich do udziału w pierwszym oficjalnym turnieju szkolnym gier planszowych.

- Stało się, tak jak obiecywałem. Ruszamy z turniejem dla dzieci i młodzieży gminy Trzebiatów – mówi Kamil Potępa, twórca klubu G(R)aMi. – Kilka tygodni temu nawiązałem kontakt z nauczycielami wszystkich szkół gminnych, aby stworzyć coś dla uczniów. Wybraliśmy wspólnie grę do turnieju. Będzie to gra karciana Star Realms – typowa gra pojedynkowa 1vs1, w którą gra się na każdej dużej imprezie planszówkowej. Rozpoczęliśmy naukę zasad gry dla każdej szkoły. Zostały zakupione egzemplarze, gry i uczniowie zaczęli spokojnie ćwiczyć, trenować oraz budować strategię – opowiada Kamil Potępa.

Rozgrywki odbywać się będą w grę karcianą Star Realms. Schemat rozgrywek: liga/system szwajcarski/najlepsze z 3/nagła śmierć (wszystko zależy od liczby chętnych). Możliwy podział na kategorie wiekowe.

Turniej został podzielony na 2 etapy:

  • eliminację wewnątrzszkolne
  • finały, które odbędą się 21 maja 2024 roku w Zespole Szkół imienia Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie

Do zdobycia atrakcyjne nagrody w tym gry planszowe.

Więcej informacji u koordynatorów w każdej z gminnych szkół. W „Herbercie” koordynatorem jest Bogusław Stolarczyk. Ponadto, na to wydarzenie udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości 2,5 tys. złotych z trzebiatowskiego OPS-u.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!