Kolejne spotkanie klubu gier planszowych G(R)aMi za nami

2024-02-16 19:54
Karol Szumny
2024-02-16 19:54

Było to już drugie spotkanie klubu gier planszowych G(R)aMi w Trzebiatowie. Mali i duzi gracze mogli rywalizować i integrować się, grając w ulubione planszówki. Wachlarz propozycji był naprawdę spory.

ZDJĘCIE 1 z 8

W piątkowe popołudnie odbyło się już drugie spotkanie klubu gier planszowych G(R)aMi. Jak mówi nam Kamil Potępa, pomysłodawca i organizator spotkań, inicjatywa ta dobrze się przyjęła.

- Na pierwszym spotkaniu tydzień temu było bardzo fajnie. Przedział wiekowy uczestników był naprawdę spory. Najmłodszy uczestnik miał bodajże 4 albo 5 lat, a najstarsza uczestniczka w okolicach 65. W kulminacyjnym momencie było około 25 osób, gdzie każdy stół był zajęty, a podczas całego spotkania przewinęło się około 40 uczestników – wylicza Kamil Potępa.

Jednym z uczestników dzisiejszego spotkania był Michał, któremu spodobała się nowa inicjatywa w naszym powiecie.

- Byłem już tydzień temu razem z kolegami. Zazwyczaj jak się widzimy, to gramy w komputerowe, a tutaj jest coś nowego. Poznałem dużo fajnych ludzi – powiedział uczestnik spotkania.

Propozycją na dzisiejsze popołudnie była gra „Jak wściekłe psy”.

- Dzisiaj, tak jak zapowiadałem, gramy w grę „Jak wściekłe psy”. Jest to gra typowo na blef i tajne sojusze, więc jest dużo śmiechu i dobrze się bawimy – dodaje Kamil Potępa.

Spotkanie z grami planszowymi ma być odskocznią od codzienności i elektroniki.

- To taka odskocznia od codziennego życia. Gry łączą pokolenia, co było widać na przykład tydzień temu. W spotkaniach uczestniczą nie tylko dzieci, ale również dorośli. Gier planszowych jest naprawdę sporo, więc każdy znajdzie swoją ulubioną – mówi organizator spotkań.

Klub gier planszowych G(R)aMi to nowa inicjatywa w naszym powiecie. Spotkania odbywają się co piątek o 16:00 w Zespole Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. Dołączyć mogą wszyscy, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania. Ponadto, jak zapowiada Kamil Potępa – jeśli inicjatywa się przyjmie, to już niebawem zorganizowany zostanie turniej gier planszowych. G(R)aMi można śledzić na Facebooku (kliknij)

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!