Pierwsze spotkanie marszałka i nowego wojewody. Zapowiedź partnerskiej współpracy i dialogu

2023-12-22 11:55
Karol Szumny
2023-12-22 11:55

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz pogratulował w czwartek, 21 grudnia 2023 r. Adamowi Rudawskiemu objęcia urzędu wojewody zachodniopomorskiego. - To dobry dzień dla strony samorządowej i zapowiedź partnerskiej współpracy – mówił podczas spotkania marszałek.

ZDJĘCIE 1 z 4

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego spotkał się z nowym Wojewodą Zachodniopomorskim w pierwszym dniu jego urzędowania. Olgierd Geblewicz pogratulował prof. Adamowi Rudawskiemu nowej funkcji. Przyznał, że ma nadzieję na współpracę opartą na partnerskich relacjach, w których sprawy samorządowe będą traktowane priorytetowo. Podkreślił, że JST są sprawdzonymi i doświadczonymi partnerami, ale do rozwoju swoich małych ojczyzn potrzebują odpowiednich narzędzi. Do tej pory – ze strony byłego już rządu – ani takiego spojrzenia, ani woli dialogu nie było.

 - Z nowym wojewodą omówiliśmy najbardziej pilne kwestie w naszym województwie, a także umówiliśmy się na dobrą, długofalową współpracę. Dla mnie, jest to już siódmy wojewoda powołany na tę funkcję w czasie mojego urzędowania. Współpraca, w ciągu ostatnich lat, z wojewodami nie należała do najłatwiejszych ze względu na centralistyczny styl funkcjonowania państwa za czasów Prawa i Sprawiedliwości. Jestem pewien, że z obecną administracją rządową, samorządy w Polsce i na Pomorzu Zachodnim będą budowały partnerskie relacje, ku satysfakcji mieszkańców naszego regionu – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 Akt powołania na urząd wojewody zachodniopomorskiego Adamowi Rudawskiemu wręczył w środę, 20 grudnia 2023 r.  Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Szymański.

źródło: wzp.pl

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!