Pewne trzy punkty biało-zielonych

2023-05-14 8:46

Zespół MKS Ina Goleniów odniósł 24. zwycięstwo w sezonie i jest już blisko osiągnięcia awansu do IV ligi.

W sobotnie późne popołudnie podopieczni Mariusza Bernacha wywiązali się z roli faworyta i pewnie pokonali na wyjeździe AP Kotwica Kołobrzeg 3:0. Kibice dosyć długo musieli czekać na otwarcie wyniku, gdyż dopiero w 43 minucie padł pierwszy gol. Składną akcję Iny ostatecznie wykończył Kurtanidze i było 1:0.
W drugiej połowie prowadzenie gości podwyższył w 70 minucie Banachewicz, który skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za faul na Paszkowskim. Wynik spotkania na 3:0 ustalił cztery minuty później Tomaszewicz, który zdecydował się na strzał, a piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców, czym zmyliła bramkarza gospodarzy i wpadła do siatki. Było to kolejne pewne zwycięstwo ekipy z Goleniowa, która utrzymała czteropunktową przewagę nad drugim Gryfem.