Pętla Załom ożyje 3 października? Uchwala przyjęta

2022-09-28 10:57
Paweł Palica
2022-09-28 10:57

Rada Miejska w Goleniowie przyjęła dzisiaj uchwałę, dającą "zielone światło" dla podpisania przez władze Goleniowa i Szczecina w sprawie obsługiwania autobusowej w Załomiu przez szczecińską komunikację miejską.

foto: ZDTiM Szczecin

Centrum Przesiadkowe w Załomiu wybudowano za ponad 10 milionów złotych, inwestycja zakończona została w lutym 2022 r. Do tej pory jednak infrastruktura ta nie jest wykorzystywana, był bowiem problem z podpisaniem porozumienia w tej sprawie pomiędzy władzami Goleniowa a Szczecina.

Wreszcie, jak wczoraj informowaliśmy, udało się je wstępnie osiągnąć, a dzisiaj podczas sesji goleniowskiej Rady Miejskiej radni zajęli się projektem uchwały, umożliwiającej ostateczne podpisanie porozumienia międzygminnego.

Po dość długiej dyskusji uchwała została przyjęta niemal jednogłośnie. Wiceburmistrz Tomasz Banach zapowiedział, że autobusy szczecińskiego ZDTiM pojawią się w goleniowskiej części Załomi 3 października, kursować będą od poniedziałku do piątku 5 razy dziennie. Gmina Goleniów zapłaci za to 1 zł miesięcznie. Oczywiście osoby korzystające z autobusów będą musiały płacić za bilety zgodnie z cennikiem ZDTiM. Póki co ostatni autobus odjeżdżał będzie w kierunku osiedla Bukowego około godz. 16.00. Kursować będą autobusy linii  nr 77 i 96.

3 października prekonamy się, czy te zapowiedzi się potwierdzą.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!