Pętla w Załomiu ożyje? Porozumienie między Goleniowem a Szczecinem blisko

2022-07-01 10:18
Paweł Palica
2022-07-01 10:18

Jak wynika z informacji przedstawionej przez wiceburmistrza Tomasza Banacha goleniowskim radnym, kwestią najbliższych dni może być włączenie pętli autobusowej w Załomiu do siatki szczecińskiej komunikacji miejskiej.

Centrum Przesiadkowe w Załomiu wybudowano za ponad 10 milionów złotych. Już kilka miesięcy temu oddane zostały do użytku budynek do obsługi podróżnych, perony autobusowe, wiaty przystankowe, parking samochodowy i doprowadzona została ścieżka rowerowa, do tej pory jednak nie docierają tam autobusy szczecińskiej komunikacji miejskiej. Rozmowy władz Goleniowa i Szczecina trwają, w przestrzeni medialnej pojawiają się sprzeczne ze sobą komunikaty, wreszcie jednak pojawiło się światełko w tunelu.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Tomasz Banach powiadomił radnych, że spotkał się niedawno z wiceprezydent Szczecina oraz przedstawicielami Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego i wreszcie udało się osiągnąć w tej sprawie porozumienie. Z jego wypowiedzi wynika, że do Załomia docierać mają autobusy linii 77 i 96, umowa ma obowiązywać przez minimum 5 lat, a uruchomienie połączeń to już jedynie kwestia "zielonego światła" z Urzędu Miasta Szczecin. Dodał, że Goleniów będzie płacił za wszystko symbliczną złotówkę, co w praktyce ma się przełożyć na opłaty rzędu 20 zł rocznie.

Dzisiaj T. Banach poinformował nas, że wciąż czeka na odpowiedź strony szczecińskiej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!