Park rozrywki w Mrzeżynie i co dalej ze Strażą Miejską? – STUDIO SUPERPORTALU

2023-02-05 8:05
Karol Szumny
2023-02-05 8:05

W czwartek gościem STUDIA SUPERPORTALU był Grzegorz Olejniczak – wiceburmistrz Trzebiatowa.

Grzegorz Olejniczak

Pierwszym tematem poruszonym w czwartkowym STUDIU SUPERPORTALU była Straż Miejska w Trzebiatowie i rzekoma jej likwidacja.

- Straż Miejska funkcjonuje. Nie było żadnego projektu uchwały w sprawie likwidacji tej straży. Ma się dobrze – tłumaczył Grzegorz Olejniczak, wiceburmistrz Trzebiatowa. – Z naszego punktu widzenia Straż Miejska jest potrzebna, ja już to tłumaczyłem rok temu, i dokładnie takie same argumenty są dzisiaj – powiedział.

Wiceburmistrz Trzebiatowa przedstawił także widzom, jakie inwestycje zaplanowano w tym roku w budżecie Gminy Trzebiatów. Grzegorz Olejniczak określił tegoroczny budżet jako „bardzo ambitny”. W dalszej części swojej wypowiedzi odniósł się do odrzuconej uchwały dotyczącej sprzedaży działek w Mrzeżynie. Przedstawił swoje zdanie w tej sprawie. Następnie wiceburmistrz wymienił kolejne inwestycje zaplanowane w budżecie.

W czwartkowym STUDIU SUPERPORTALU poruszono też temat nowych mieszkań w Trzebiatowie, a także parku rozrywki w Mrzeżynie.

- W tej chwili trwają prace zmierzające do tego, żeby uchwalić studium. Dotyczy ono całej gminy, w szczególności dotyczy też tego miejsca, gdzie ten park rozrywki mógłby powstać. Z tego, co wynika z rozmów z inwestorem, on się z tego absolutnie nie wycofuje. Zamierza to realizować przez 5 do 10 lat, ciągle rozbudowując swoje przedsięwzięcie i swój pomysł – powiedział Grzegorz Olejniczak.

Park rozrywki powstaje również w Brojcach. Czy obie inwestycje będą więc dla siebie konkurencją?

- To, że będzie to w sąsiedztwie tego pierwszego parku rozrywki, absolutnie mu w tym nie przeszkadza. Twierdzi, że są takie doświadczenia na całym świecie, że te parki się wzajemnie uzupełniają i ściągają jeszcze więcej turystów, na co my także liczymy, bo to jest nasza przyszłość – podkreślił wiceburmistrz Trzebiatowa i dodał, że rzekome pogłoski o podziale działki przez inwestora nie mają nic wspólnego z prawdą. – W studium zastrzegamy, które grunty mogą być dzielone, a które nie – wyjaśnił.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU z Grzegorzem Olejniczakiem (kliknij tutaj).

Komentarze (19)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jonek

odpowiedz
05.02.2023 12:02

W imię czego radni zgadzają się na na utrzymywanie tych nierobów, czy nie lepiej wesprzeć policję...

sklepowa

05.02.2023 12:02

W imię czego ? To wszystko w imię układów towarzyskich . Do obsługi parkometrów , zatrudnia się człowieka , który uczy mieszkańców czytać regulamin korzystania z tych urządzeń , a od tego jest SM . Jeśli nie macie zaufania do urządzeń , to na cholerę ich instalujecie . Cieciowi , który zamiata chodniki , i przewraca drobne w kieszeni , płacicie z własnej kieszeni ?

Oliwa

odpowiedz
05.02.2023 09:13

A gdyby postawić pytanie , albo Straż Miejska albo pan Olejniczak , to jaka by była odpowiedż ? Pomimo wprowadzonej w ratuszu komputeryzacji , nikogo tam nie zwolniono . Sami swoi , od urodzin aż do naturalnego zejścia . Jest tu miejsce na wymianę pokoleniową ?

obserwator

odpowiedz
05.02.2023 13:19

Straż Miejska jest potrzebna pod warunkiem, że działa obiektywnie,skutecznie,reaguje na łamanie przepisów. Jak można określić sytuację gdy auto straży przejeżdża ul. Sienkiewicza gdzie parkują auta w obrębie skrzyżowania, bezpośrednio przed i za przejściami dla pieszych.Tu nie chodzi jakieś incydenty to jest sytuacja permanentna. Kolejny problem to ''dzikie wysypiska". Po przesłaniu informacji o miejscu i przypuszczalnym pochodzeniu reakcji skutecznej brak.

Iza

05.02.2023 13:19

Zgadzam się w 100 procentach. Wystarczy przejść się do lasku w Jarominie od strony Miroslawic czy wejść do naszego parku , przejść się koło cmentarza gdzie powstaje osiedle domków jednorodzinnych - wysypisko na wysypisku. A straż gdzie ?Za co pobiera wynagrodzenie?Wszedzie tylko brud , smród. Może wreszcie radni na koniec swoich kadencji coś dobrego zrobią dla miasta i sami posprzątają te wysypiska bo i tak smród po nich zostanie

Ares

odpowiedz
05.02.2023 08:19

Te nieroby, darmozjady, lenie śmierdzące itd itp z tzw straży miejskiej są tak potrzebni jak poltycy i milicja pisowska. Ludzie potrafią sami sobie poradzić, a tych złodzieji, darmozjadów politycznych powinno się wypier... ić do kamieniołomów i niech za miskę ryżu zapierdalają!!!!!!!!! Kto jest za?

Iga

05.02.2023 08:19

Mam podobne zdanie na temat straży miejskiej często widzę jak komendant stoi w bramie i pali papierosy smród aż na ulicy, a niedopałki butem rozgniata prawdziwy stróż prawa i porządku,

AN

05.02.2023 08:19

ZACZNIJ UBLIŻAĆ NIEROBOM Z URZĘDU MIASTA,TO ONI Z NASZYCH PODATKÓW ZATRUDNIAJĄ LUDZI ,WŁADZA W TYM PRZYPADKU PISOWSKA NIE MA NIC WSPÓLNEGO- OGARNIJ SIĘ.

Te Aresuniu

05.02.2023 08:19

Z treści wynika że nadal nosisz buty na rzepy.

Artur

05.02.2023 08:19

Ty...wyhamuj buty pajacu.

Te Ares

05.02.2023 08:19

A tobie się śnią bojówki lewackie wyszkolone za kasę od Trzaskowskiego, które będą prowadzić czystki na ulicach? bo kto ma tą cała patologie w ryzach trzymać.? może średniowieczna straż :) ???

Andrzej

odpowiedz
06.02.2023 04:35

Inwestycja za milon trzysta tysięcy w trzebuszu zapraszam do obejrzenia,kto zaprojektował drogę pod oknami bloków,paranoja kostka poprawiana tyle razy że masakra Firma nawet nie wie że kostkę brukową trzeba zamulić żeby się nie rozchodziła studzienki pooupuszczane koło można uszkodzić,poza tym wygląda to słabo dziękujemy za takie inwestycję a straż miejska do rozwiązania palą tylko papierosy i nic więcej super układ w gminie brawo

Mieszkaniec parku rozrywki

odpowiedz
05.02.2023 14:14

A co nie mamy parku rozrywki w Trzebiatowie ? I kto o tym mówi

pytek

odpowiedz
06.02.2023 15:43

Że co? Że gmina może co roku robić inwestycji w Mrzeżynie? Ale jakoś może co roku czerpać kasę z tegoż Mrzeżyna, z prowadzonej tam działalności dla przyjeżdżających tam turystów, sprzedawać tam działki, dawać kolejne zezwolenia inwestorom na budowę molochów, którzy przy tej okazji wycinają lasy, niszczą wydmy, drogi, chodniki i rujnują i tak ledwo zipiący most. Czy ten pan się dobrze czuje?

mularz

06.02.2023 15:43

DLACZEGO WŁADZA W TRZEBIATOWIE NIE ROBI ŻĄDNYCH SPOTKAŃ Z MIESZKANCAMI ???CZYŻBY BAŁA SIĘ PROBLEMÓW?A JEST ICH SPORO.NALEŻY PYTAC KONSULTOWAC CO MIESZKANCY MYŚLĄ ALE WIDAC UWAŻAJA SIĘ ŻE WŁADZA JEST IM DANA NA ZAWSZE A TRZEBIATÓW TKWI W DZIURZE W KTÓREJ PAN BURMISTRZ UCZESTNICZYŁ

Kaśka

odpowiedz
05.02.2023 20:33

Park Rozrywki...hmm...tysiące aut dziennie przejeżdżających przez Trzebiatów

Xmen

05.02.2023 20:33

A może następna zrzutka na porządny plac zabaw dla dzieci zamiast na mular? Nie mam nic do murali ale nawet nie ma gdzie z dzieckiem wyjść... wszystko połamane i ledwo się kręci. Zrobić zrzutkę, pokazać że jednak można. To co tu się dzieje to jest przegięcie

mieszkaniec

odpowiedz
07.02.2023 22:24

Szanowny burmistrzu od wielu lat reprezentujący PO sługaczy COŚCIE ZROBILI DLA TRZEBIATOWA???widac że wasz a władza doprowadziła z pana udziałem i jeszcze tkwiacymi radnymi przez wiele lat to OGROMNEJ DZIURY PRZED SANKTUARIUM ,rozwalajacego się domu kultury budownictwo n zerowym POziomie żadnych SZANS DLA MŁODYCH I ten PARK ROZRYWKI znów w MRZEZYNIE ..itd TO ŚMIECH o czym burmistrz tzn zastepca mówi/bo burmistrz jak słychac CHORY i trzyma się władzy mimo sedziwego wieku/GMINA BROJCE tak dużo zrobiła i robi dla mieszkanców I NAWET WCZESNIEJ zaplanowano jak wy PARK ROZRYWKI..TRZEBIATÓW miasto smutasów swoich grubasów dobrze wypasionych A MŁODZIEZ musi uciekac BO PRACY ZERO żadnych inwestorów itd PRZED wyborami znów mówicie co ślina na język ....a POtem co??a no NIC

Ojo

odpowiedz
05.02.2023 23:30

IGA - on nie pali papierosów, tylko elektroniki