Park rozrywki w Mrzeżynie i co dalej ze Strażą Miejską? – STUDIO SUPERPORTALU

2023-02-05 8:05
Karol Szumny
2023-02-05 8:05

W czwartek gościem STUDIA SUPERPORTALU był Grzegorz Olejniczak – wiceburmistrz Trzebiatowa.

Grzegorz Olejniczak

Pierwszym tematem poruszonym w czwartkowym STUDIU SUPERPORTALU była Straż Miejska w Trzebiatowie i rzekoma jej likwidacja.

- Straż Miejska funkcjonuje. Nie było żadnego projektu uchwały w sprawie likwidacji tej straży. Ma się dobrze – tłumaczył Grzegorz Olejniczak, wiceburmistrz Trzebiatowa. – Z naszego punktu widzenia Straż Miejska jest potrzebna, ja już to tłumaczyłem rok temu, i dokładnie takie same argumenty są dzisiaj – powiedział.

Wiceburmistrz Trzebiatowa przedstawił także widzom, jakie inwestycje zaplanowano w tym roku w budżecie Gminy Trzebiatów. Grzegorz Olejniczak określił tegoroczny budżet jako „bardzo ambitny”. W dalszej części swojej wypowiedzi odniósł się do odrzuconej uchwały dotyczącej sprzedaży działek w Mrzeżynie. Przedstawił swoje zdanie w tej sprawie. Następnie wiceburmistrz wymienił kolejne inwestycje zaplanowane w budżecie.

W czwartkowym STUDIU SUPERPORTALU poruszono też temat nowych mieszkań w Trzebiatowie, a także parku rozrywki w Mrzeżynie.

- W tej chwili trwają prace zmierzające do tego, żeby uchwalić studium. Dotyczy ono całej gminy, w szczególności dotyczy też tego miejsca, gdzie ten park rozrywki mógłby powstać. Z tego, co wynika z rozmów z inwestorem, on się z tego absolutnie nie wycofuje. Zamierza to realizować przez 5 do 10 lat, ciągle rozbudowując swoje przedsięwzięcie i swój pomysł – powiedział Grzegorz Olejniczak.

Park rozrywki powstaje również w Brojcach. Czy obie inwestycje będą więc dla siebie konkurencją?

- To, że będzie to w sąsiedztwie tego pierwszego parku rozrywki, absolutnie mu w tym nie przeszkadza. Twierdzi, że są takie doświadczenia na całym świecie, że te parki się wzajemnie uzupełniają i ściągają jeszcze więcej turystów, na co my także liczymy, bo to jest nasza przyszłość – podkreślił wiceburmistrz Trzebiatowa i dodał, że rzekome pogłoski o podziale działki przez inwestora nie mają nic wspólnego z prawdą. – W studium zastrzegamy, które grunty mogą być dzielone, a które nie – wyjaśnił.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU z Grzegorzem Olejniczakiem (kliknij tutaj).

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

11.02.2023 16:27

Dzieki SM mamy pierwsze miejsce w Polsce pod wzgledem bezpieczeństwa https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/lista-najbardziej-niebezpiecznych-miast-w-polsce-zobacz-czy-jest-twoje/p1n3gx4