Oszust trafił za kratki!

2020-08-19 16:09
Sylwester Wasiak
2020-08-19 16:09

Policjanci z Maszewa dzięki szybkiej reakcji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo na tzw. „blika”.

Jak informuje mł. asp. Anna Dygas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie maszewscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Szczecina podejrzanego o oszustwa metodą "NA BLIKA". Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po wypłaceniu z bankomatu gotówki.
- Kierownik Posterunku Policji w Maszewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki powiatu elbląskiego o tym, że nieznany sprawca metodą "NA BLIKA" wypłacił pieniądze z konta jej męża. Jak ustalono podczas rozmowy ze zgłaszającą, do wypłaty miało dojść w bankomacie znajdującym się na terenie Maszewa. Na miejsce niezwłocznie zostali wysłani policjanci, którzy wytypowali i zatrzymali 27-letniego sprawcę – relacjonuje przebieg zdarzenia mł. asp. A. Dygas. - W trakcie czynności z zatrzymanym, mundurowi ustalili, że przejął on konto społecznościowe innej osoby, a następnie za pomocą komunikatora przesłał wiadomość do jego znajomego, prosząc o pilną pożyczkę za pośrednictwem mobilnej płatności "BLIK". Podejrzany po pozyskaniu kodu wypłacił z bankomatu pieniądze w kwocie 500 zł.
Jak ustalili policjanci mężczyzna już kilka dni wcześniej dopuścił się podobnych czynów w Goleniowie. Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące 27-latek spędzi za kratami, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!