Oświata w gminie Trzebiatów. W jaki sposób działać będą szkoły i przedszkole?

2020-05-22 16:23
Adam Litwinowicz
2020-05-22 16:23

Wraz z odmrażaniem pewnych sektorów społecznych Rząd zezwolił na ponowne otwarcie przedszkoli oraz w pewien sposób szkół, szczególnie w tych najmłodszych klasach. Prowadzone będą również konsultacje.

Na terenie gminy Trzebiatów działalność dydaktyczną prowadzą trzy Szkoły Podstawowe oraz Przedszkole, którego organem prowadzącym jest Urząd Miejski. Dzięki decyzji Rządu po "wirusowej" przerwie możliwe będzie - od 18 maja możliwa będzie realizacja zajęć rewalidacyjnych, rewalidacyjno - wychowawczych, wczesnego wspomagania rozwoju, od 25 maja prowadzenie zajęć opiekuńczo – dydaktycznych wśród uczniów klas I-III. Od tego samego dnia będzie można prowadzić konsultacje dla uczniów klas ósmych, a od 1 czerwca dla pozostałych uczniów z poszczególnych przedmiotów. Zajęcia są dobrowolne.

Szkoła Podstawowa nr 1: Rodzice nie zgłosili uczniów na zajęcia opiekuńczo – dydaktyczne. W konsultacjach uczestniczyć będzie 4 uczniów z klas ósmych, 3 uczniów z klas szóstych i 4 z klas czwartych.

Szkoła Podstawowa nr 2: Tu także rodzice nie posyłają swoich pociech na zajęcia opiekuńczo – dydaktyczne. Według planu w konsultacjach weźmie udział 12 uczniów klas ósmych.

Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie: Od 25 maja w szkole nie będzie zajęć opiekuńczo – wychowawczych dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III z uwagi na to, że nikt z rodziców nie zadeklarował potrzeby zorganizowania takich zajęć. Od 25 maja w szkole prowadzone będą konsultacje dla uczniów klas ósmych. Chęć w nich zadeklarowało 27 uczniów.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi: Od 25 maja do Przedszkola przy ulicy Waryńskiego w Trzebiatowie rodzicie zgłosili 35 dzieci na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze i 8 dzieci tylko na zajęcia specjalistyczne, które prowadzone będą w budynku przy ulicy Długiej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!