Osiedlowy podpalacz zatrzymany przez "straż sąsiedzką". Młody Ukrainiec przekazany policji

2022-11-15 12:17
Paweł Palica
2022-11-15 12:17

Mieszkańcy osiedla przy ul. Szarych Szeregów i Szkolnej sami ujęli młodego mężczyznę, który - wszystko na to wskazuje - spowodował kilka pożarów w klatkach schodowych ich bloków. Ten ostatni może się spodziewać rychłej konfrontacji z wymiarem sprawiedliwości.

O tym, że goleniowscy strażacy interweniowali w jednym z bloków, pisaliśmy wczoraj. Jak się jednak okazuje, nie był to jedyny pożar, do którego doszło w ostatnich dniach na osiedlu, a jego mieszkańcy mieli uzasadnione podejrzenia, że w sąsiedztwie grasuje podpalacz.

- Dwie noce temu o godz 1:30 w nocy ktoś podpalił drzwi na pierwszym piętrze, a domowników uratował ich dzielny piesek, który wyczuł zagrożenie. Ogień ugaszono bez pomocy straży. Metoda: zebrane wycieraczki z dwóch pięter i na stos rzucone, podpalone. Pół dnia sprzątania i strach... Nastepnej nocy w tej samej klatce tą samą metodą na ostatnim piętrze podpalenie kolejne, ale dużo groźniej, interwencja straży i ewakuacja wszystkich mieszkanców - relacjonuje jeden z mieszkańców osiedla.

Tutaj żarty się skończyły, a skrzyknęła się sąsiedzka grupa, gotowa zadbać o bezpieczeństwo swoich rodzin. Inicjatywa okazała się skuteczna, minionej nocy po 3:40 w nocy goleniowianie ujęli bowiem młodego człowieka, który dokonał kolejnego podpalenia. Znajdujący się prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających Ukrainiec przekazany został patrolowi policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień został podłożony między innymi pod instalację gazową.

Z oficjalnego komunikatu Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie wynika, że zatrzymany został w tej sprawie 18-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego. Więcej informacji na ten temat nie uzyskaliśmy.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Imię

odpowiedz
16.11.2022 00:11

Komentarzy brak, czy usuwane?

Barbara

16.11.2022 00:11

Chyba wszystkie niewygodne wi ęc usuwane.Niestety

Pan Jan

odpowiedz
20.11.2022 21:51

Chyba nasi goście ze wschodu zaczynają się czuć jak u siebie w domu

boloyoung

odpowiedz
17.11.2022 10:16

Ciekawe skąd miał te środki odurzające? młody ..ujek, mam nadzieję że dostał z liścia kilka razy.

Ania

odpowiedz
05.01.2023 17:55

Ukraincy zeruja na Polakach I pieknie sie odplacaja!koniec juz tej pomocy wezcie sie do pracy Ukraincy!troche to zaczyna przypominac sytuacje z muzulmanami!