Orzeł się nie zatrzymuje

2023-09-18 16:41
Sylwester Wasiak

W meczu na szczycie klasy okręgowej KS Orzeł Łoźnica pokonał na wyjeździe Spartę Gryfice 3:1. W derbowym starciu lepszy OKS Center MD Goleniów.

Sparta Gryfice – Orzeł Łoźnica 1:3 (1:1)
Bramki: Jarząbek, Soska, Wiśniewski.
Za nami szósta seria spotkań w klasie okręgowej. W Gryficach doszło do meczu na szczycie ligowej tabeli pomiędzy miejscową Spartą a Orłem Łoźnica. Obie ekipy do tego meczu były niepokonane, więc zapowiadało się ciekawe widowisko. Wynik meczu otworzył w 21 minucie Michał Jarząbek, jednak gospodarze pięć minut później doprowadzili do wyrównania i do przerwy był wynik 1:1. W drugiej odsłonie ekipa gości zadała dwa szybkie ciosy. W 51 minucie gola dla Orła strzelił Michał Soska, a pięć minut później podwyższył Kamil Wiśniewski. Spotkanie obie drużyny kończyły w niepełnych składach. W 73 minucie sędzia pokazał czerwone kartki zawodnikowi Sparty i Kamilowi Wiśniewskiemu (obie były konsekwencją dwóch żółtych kartek). Orzeł pokonał Spartę 3:1 i jest obecnie jedną z trzech niepokonanych ekip w lidze.

Masovia Maszewo – OKS Center MD Goleniów 0:1 (0:0)
Bramka: Makarewicz.
W Maszewie kibice zobaczyli typowy mecz derbowy. Było dużo walki, jednak padł tylko jeden gol. Do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej części spotkania w 51 minucie gola strzelili goście, a autorem trafienia był Patryk Makarewicz. Później goście nastawili się na grę z kontry i pilnowanie wyniku, a Masovia bezskutecznie próbowała doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie cenny trzy punkty pojechały do Goleniowa.