Orzeł przełamuje fatalną passę!

2021-03-14 11:29

Zwycięstwa Orła Łoźnica i Pomorzanina Nowogard oraz porażka Dębu Dębice. Zapraszamy na podsumowanie 19.kolejki spotkań w klasie okręgowej!

Orzeł Łoźnica wreszcie mógł świętować zwycięstwo (Foto: Orzeł Łoźnica FB)

Pomorzanin Nowogard - Tanowia Tanowo 4:2 (2:1)
Bramki: Mykhailov - 2, Osakiewicz - 2.
Pomorzanin zrewanżował się za jesienną stratę punktów w Tanowie (1:1) i w rewanżu pewnie pokonał Tanowię 4:2. Wynik spotkania otworzył w 18 minucie Mykhailov, a w 29 minucie na 2:0 podwyższył Osakiewicz. Goście przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową po rzucie karnym. W drugiej połowie ekipa z Nowogardu w ciągu dwóch minut strzeliła dwa gole (61 i 63 minuta), a na listę strzelców ponownie wpisał się duet Mykhailov-Osakiewicz. Tanowię stać było na jeszcze tylko jedno trafienie w 87 minucie. Pomorzanin wygrał pewnie i zasłużenie 4:2, a mógł wyżej, jednak gospodarze nie wykorzystali jedenastki w końcówce spotkania. Pomorzanin nadal plasuje się na drugim miejscu w tabeli i traci do lidera - Jezioraka sześć punktów.

Dąb Dębice - Stal Szczecin 3:4 (2:3)
Bramki: Raczyński, gole samobójcze - 2.
Do przerwy w Dębicach goście prowadzili 3:2. W drugiej połowie Stal podwyższyła na 4:2, a Dęba stać było jedynie na trafienie kontaktowe. Kolejny raz szkoda straconych punktów z drużyną, która była w zasięgu ekipy z Dębic. Goście wykorzystali głównie sytuacje po stałych fragmentach gry, a gospodarze popełnili sporo błędów indywidualnych, które skutkowały stratą punktów.

Sarmata Dobra - Orzeł Łoźnica 1:3 (1:2)
Bramki: Kosior - 2, Listkiewicz
Niespodzianka w Nowogardzie, gdzie Orzeł rozegrał ligowe spotkanie z Sarmatą Dobra. Łoźniczanie po pięciu miesiącach bez zwycięstwa nareszcie zgarnęli komplet punktów! Pierwsi gola strzelili będący w tym spotkaniu gospodarzem zawodnicy Sarmaty. W 23 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego i rykoszecie piłka zmyliła bramkarza Orła i wpadła do siatki. Łoźniczanie po ośmiu minutach doprowadzili do wyrównania. Asystował Listkiewicz, a gola wyrównującego zdobył Kosior. Tuż przed przerwą Orzeł wyszedł na prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Listkiewicza, gola ponownie strzelił Kosior. W drugiej odsłonie spotkania padła tylko jedna bramka. W 78 minucie aktywny tego dnia Listkiewicz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i technicznym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 3:1. Dzięki temu triumfowi Orzeł opuścił ostatnią pozycję w tabeli i potwierdził, że wciąż walczy o utrzymanie w klasie okręgowej.