Orkiestra w kwaterze głównej ONZ (FOTO)

2023-07-28 6:00
Sylwester Wasiak
2023-07-28 6:00

Goleniowska orkiestra Wodd@Brass Band przebywająca w Stanach Zjednoczonych koncertowała w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Pierwszy tydzień pobytu za oceanem upłynął pod znakiem udziału w finale Mistrzostw Świata WAMSB Championship 2023 – Buckhannon. Goleniowska orkiestra pod dyrekcją Krzysztofa Sypienia zakończyła w nich udział, zdobywając trzy złote lokaty w kategoriach Concert, Field Parade oraz Parade of Nations. Po Mistrzostwach nasi reprezentanci przejechali ze stanu West Virginia przez Waszyngton do Nowego Jorku i rozpoczęli część koncertową pobytu w USA. W środę orkiestra Wood@Brass Band wystąpiła w siedzibie główne Organizacji Narodów Zjednoczonych w dzielnicy Midtown w okręgu Manhattan.

- Wizyta się udała. Spotkaliśmy się z ambasadorem. Mieliśmy przyjemność wykonać w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku koncert przed deputowanymi. Zakładaliśmy, że takie koncerty odbywają się systematycznie. Pani Dominika Stecyk, która w imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych pomagała w koordynacji tego wydarzenia, przekazała nam, że tego typu koncerty są rzadkością i ona nie przypomina sobie, by w ostatnich latach jakikolwiek zespół z Polski taki koncert w siedzibie ONZ prezentował. Zagraliśmy tam Unity, którego autorem jest warszawski kompozytor Paweł Pudło oraz kilka utworów rozrywkowych. Następnie zwiedziliśmy sale plenarne, zapoznaliśmy się z historią tego miejsca i odwiedziliśmy mini muzeum – przekazał nam Krzysztof Sypień, dyrektor orkiestry Wood@Brass Band.

Przed młodym zespołem z Goleniowa kolejne koncerty, promujące Goleniów i Polskę, o których oczywiście będziemy informować.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!