Orienteering  w Nadleśnictwie Kliniska

2020-11-02 13:30
SuperPortal24
2020-11-02 13:30

W ostatnich dniach Nadleśnictwo Kliniska (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych  w Szczecinie) otworzyło nową atrakcję turystyczną. Jest nim Zielony Punkt Kontrolny, który znajduje się w otoczeniu pięknej przyrody Puszczy Goleniowskiej i służy do uprawiania orienteeringu. Przedsięwzięcie jest uzupełnieniem istniejącej w pobliżu drewnianej wieży widokowej.

ZDJĘCIE 1 z 2

- Orienteering, czyli orientacja sportowa polega na odnalezieniu oznaczonych punktów kontrolnych i dotarciu do celu w jak najkrótszym czasie. Jest to doskonałe połączenie wysiłku fizycznego z wysiłkiem umysłowym, które możemy uprawiać w kontakcie z naturą, niezależnie od pogody o każdej porze roku – mówi Małgorzata Rył  z Nadleśnictwa Kliniska.

Zielony Punkt Kontrolny w Nadleśnictwie Kliniska jest drugim tego typu obiektem w województwie zachodniopomorskim i trzecim na terenie RDLP w Szczecinie. W ramach projektu utworzono 20 słupków kontrolnych z informacjami o świadomości ekologicznej. Do wyboru są ścieżki o trzech poziomach trudności. Proponowane trasy możemy pokonywać indywidualnie lub grupowo, w formie rekreacji lub rywalizacji sportowej. Tempo zabawy określamy samodzielnie: od spaceru przez marsz, trucht do biegu, w zależności od fizycznych możliwości. Od nas również zależy czy trasę pokonamy pieszo, czy może na rowerze.

Szczegółowe informacje na temat Zielonych Punktów Kontrolnych zlokalizowanych na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  w Szczecinie znajdują się na stronach Nadleśnictw Kliniska, Gryfino oraz Sulęcin.

Więcej o Zielonych Punktach Kontrolnych w innych częściach Polski: 
www.zielonypunktkontrolny.pl

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!