Ordynator gryfickiego SOR pobił pacjenta? Jest nagranie i reportaż INTERWENCJI

2023-03-10 16:41
Karol Szumny
2023-03-10 16:41

Dzisiaj o godzinie 16:15 został wyemitowany program Interwencji Polsat. Reportaż dotyczył bulwersujących scen w gryfickim szpitalu. Ordynator SOR pobił niepełnosprawnego pacjenta?

Tadeusz Skrzypecki trafił na gryficki SOR 24 grudnia 2022 roku. U mężczyzny podejrzewano udar mózgu. 65-latek od wielu lat chorował, był osobą z niepełnosprawnościami. W związku z cukrzycą amputowano mu też nogę.

Na SOR w Gryficach przyjechał z córką – Danutą Skrzypecką.

- Najbardziej zdziwiło mnie, kiedy lekarz nie wyszedł do mnie, żeby porozmawiać o stanie taty, tylko próbował się wszystkiego dowiedzieć od niego. Wręcz na niego krzyczał - opisuje Danuta Skrzypecka w rozmowie z Interwencją.

65-latek został w szpitalu, jednak nazajutrz lekarze zadzwonili po panią Danutę, by ta odebrała swojego tatę. Córka pana Tadeusza od razu zauważyła siniaki i krwiaki na twarzy ojca.

- Zadzwoniłam do szpitala. Chciałam uzyskać jakiekolwiek informacje, ale nie udzielono mi ich. Wtedy podjęłam decyzję, że zawiadomię policję – mówi pani Danuta w rozmowie z Interwencją.

Niestety w styczniu bieżącego roku pan Tadeusz zmarł. Do redakcji Interwencji trafiło jednak makabryczne nagranie, na którym widać, jak ordynator SOR-u kilkukrotnie uderza otwartą dłonią leżącego w łóżku pana Tadeusza. Wszystkiemu przygląda się sanitariusz, nie reaguje.

Danuta Skrzypecka mówi, że jest to dla niej trudny temat, bo przede wszystkim jej tata nie jest już w stanie się wypowiedzieć. Zmarł dokładnie miesiąc po tym zdarzeniu, 24 stycznia.

Oto, co powiedział rzecznik prasowy gryfickiego szpitala w rozmowie z dziennikarzami Interwencji. Podobno nie chciał on obejrzeć nagrania z monitoringu.

- Nie jestem osobą odpowiedzialną za ocenę tego typu materiałów - przekazał Łukasz Szyntor dziennikarzom.

- Lekarz, który brał udział w tym zdarzeniu, został na czas zbierania dowodów, tudzież wyjaśnienia sprawy, zawieszony w wykonywaniu swojej działalności - poinformował.

- Materiały dowodowe w związku z tą sytuacją zostały przekazane prokuraturze. Sprawę wyjaśnia prokuratura i Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie - dodał rzecznik w rozmowie z dziennikarzami Interwencji.

Jak ustaliła Interwencja, lekarz nie usłyszał jeszcze zarzutów pobicia pacjenta. „Po zdarzeniu kontaktował się z córką pana Tadeusza. Pani Danuta twierdzi, że nie przeprosił za sytuację. Zdarzenie tłumaczył przemęczeniem. Myślał, że 65-latek chciał wcześniej zaatakować pielęgniarkę” – poinformowali dziennikarze.

Interwencja po rozmowie z rzecznikiem pojawiła się w Gryficach szpitalu i ku ich zdziwieniu, lekarz normalnie pełnił dyżur. Dziennikarzom udało się nawet z nim porozmawiać. Ten argumentuje, że bronił się przed agresywnym pacjentem. Ponadto swoją obecność w placówce tłumaczył tym, że "nie ma nikogo, kto by tu chciał pracować".

- Przede wszystkim chciałabym, żeby ludzie wiedzieli, że istnieje coś takiego jak złożenie skargi. Że na SOR-ach są kamery, że nie zawsze nagrania giną. Istnieje taka instytucja jak Rzecznik Praw Pacjenta. I każdy ma prawo dochodzić swoich praw. Po prostu - podsumowuje reportaż Interwencji Danuta Skrzypecka.

Obejrzyj cały reportaż Interwencji: Pacjent pobity przez lekarza. Mamy nagranie z monitoringu

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Aaaa

odpowiedz
11.03.2023 15:10

Powinna być kara oko za oko to samo powinien dostać tylko do potęgi 2

Xxx

odpowiedz
12.03.2023 19:04

A wiecie co mi powiedzial neurolog ze szpitala w ppradni że na następnej wizycie jak się nie zaszczepię to mnie nie przyjmie a i tak wogóle nigdy mnie nie bada tylko z daleka zadaje pytania i tyle więc zmieniłam neurologa. Jeżdżę do Nowogardu o wiele lepsza pani doktor a jak jej to wszystko opowiedxiałsm to była w szoku

podajcie nazwisko do wiadomości

odpowiedz
11.03.2023 20:17

Proszę podajcie nazwisko tego lekarza. Wszyscy powinni wiedzieć.

Zły mikołaj

odpowiedz
11.03.2023 22:53

Podajcie nazwisko lekarza który pobił pacjenta. Na nagraniu widać że do incydentu doszło 24 grudnia w Wigilie o 19:51. Szookkkk.

Heniek

odpowiedz
11.03.2023 23:55

O kurka mac to jest szok XXI WIEK LUDZIE co tu się dzieje !!!

Szpital

odpowiedz
12.03.2023 07:25

Może szpital wydałby oswiadczenie? Jak to jest ze lekarza zawiesili i nadal pracuje? Jakie wszczęto postepowanie wobec pracowników?

Zuza

odpowiedz
13.03.2023 17:16

Myślicie ze to jeden taki przypadek napewno to się dzieje często tylko rodzina pacjenta o tym nie wie bo skąd niby ma się dowiedzuec.Napewno nie pierwszy raz mu sie to zdażyło i tak się dzieje czy w szpitalu czy w karetce my nie jesteśmy w stanie tego kontrolować polegamy na nich a oni tak się zachowują ze łzy do oczu się cisną

11.03.2023 10:05

Styl i pisownia w 3/4 komentarzy nie dają innego wyboru jak załamać ręce nad poziomem intelektualnym społeczeństwa. Nie mówię tu o treści wpisów. Po prostu przeraża półanalfabetyzm, który tu panuje.

do P

11.03.2023 10:05

PRAWDA ! Przeraża nieznajomość ortografii. Szokuje brak umiejętności formułowania wypowiedzi w sposób zgodny z regułami języka polskiego i logiki-zrozumienie komentarzy jest często niemożliwe.Niestety to powszechne w internecie,również wśród "dziennikarzy".

Wilma

11.03.2023 10:05

Tu chodzi o ocenę postępowania tego doktorka a nie o wznoszenie się na wyżyny intelektu. A co? Twój wpis to niby ma jakiś poziom?

Agnes

odpowiedz
12.03.2023 08:53

Żadne tłumaczenia lekarza nie usprawiedliwiają go! Od razu powinni go wywalić z pracy i zakazać jej dożywotnie. A ten co się przyglądał razem z nim! Wyrok i to gruby się należy a nie przymykać oko na wplywowych

12.03.2023 18:14

A. Rajczyk dla wiadomości publicznej