OPS już w nowej siedzibie! (FOTO)

2020-11-05 6:00
Sylwester Wasiak
2020-11-05 6:00

Zobaczcie zdjęcia z nowej siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy.

ZDJĘCIE 1 z 10

Oficjalne otwarcie ze względu na zagrożenie epidemiczne zaplanowano skromnie. W środę 4 listopada 2020 r. w obecności pracowników ośrodka oraz skarbnik gminy Beaty Rogalskiej, burmistrz Andrzej Wyganowski dokonał symbolicznego przekazania kluczy dyrektorowi Ośrodka Jarosławowi Gruszczyńskiemu.
- Do tej pory Ośrodek mieścił się w pomieszczeniach budynku Urzędu Miasta i Gminy, gdzie warunki pracy, a przede wszystkim obsługi klientów ośrodka nie były najlepsze. W pomieszczeniach o powierzchni 10 m2 pracowało po trzy osoby. W przypadku konieczności przeprowadzenia rozmowy z interesantem ze względu na jej intymność dwie pracownice musiały opuszczać pomieszczenie - mówi Mariola Kwiryng, sekretarz Urzędu Gminy w Stepnicy.
Teraz ośrodek przeniesiono do zakupionego przez Gminę od ENEA S.A. i wyremontowanego budynku. Wymieniono stolarkę, wewnętrzne tynki, posadzki, całą instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, zamontowano nowy gazowy system ogrzewania. Budynek ma ok 100 m2 powierzchni użytkowej, z której udało się wygospodarować sześć pomieszczeń biurowych oraz toaletę oczywiście przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest posadowiony na działce o powierzchni 2715 m2 , na której znajdują się również bardzo potrzebne pomieszczenia magazynowo-gospodarcze. W przyszłości po uzyskaniu dotacji ze środków Unii Europejskiej wykonana zostanie termomodernizacja budynku.
Koszt zakupu, remontu i wyposażenia budynku wyniósł 503 600,17 zł.
- Mieszkańcy Gminy Stepnica odczują ogromne zmiany, korzystając z usług ośrodka. Niewątpliwie poprawi się też komfort pracy pracowników. Jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ ośrodek zapewnia pomoc w zakresie pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, stypendiów i zasiłków rodzinnych, dodatków mieszkaniowych, energetycznych, wspierania rodziny, pomocy osobom niepełnosprawnym czy prowadzenia licznych projektów. W siedzibie ośrodka będą też funkcjonować: Zespół Interdyscyplinarny ds. Przemocy w Rodzinie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - informuje M. Kwiryng.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!