Olgierd Geblewicz powołany na szefa frakcji EPP

2020-02-03 21:46
Paweł Palica
2020-02-03 21:46

Goleniowianin Olgierd Geblewicz został powołany na szefa frakcji EPP (Europejska Partia Ludowa) w Europejskim Komitecie Regionów.

Komitet Regionów jest organem doradczym Unii Europejskiej, złożonym z wybranych na szczeblu lokalnym i regionalnym przedstawicieli ze wszystkich 28 państw członkowskich. Za pośrednictwem Komitetu Regionów mają oni możliwość wymiany opinii na temat aktów prawnych UE, które mają bezpośredni wpływ na regiony i miasta.

"Jako chrześcijańscy demokraci jesteśmy odpowiedzialni za walkę z zagrożeniami takimi, jak wzrost populizmu, fake newsy i mowa nienawiści. Drogą do tego jest wzmacnianie naszych społeczeństw i przywracanie ludziom wiary w europejskie wartości, w solidarność, jak również w nasze wspólne interesy. Nasi obywatele obdarzyli nas zaufaniem i musimy spełnić ich oczekiwania, skupiając się na wpływie UE na codzienne życie ludzi. Pracując z rodziną EPP i jej nowym Przewodniczącym Donaldem Tuskiem, chcę ściśle współpracować z przywódcami wszystkich szczebli, aby wspólnie pracować na rzecz naszych obywateli", skomentował swoje zwycięstwo O. Geblewicz na Facebooku.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!