Olbrzymi ekomural powstanie w Goleniowie

2022-01-27 6:00
Sylwester Wasiak
2022-01-27 6:00

Już wiadomo, w którym miejscu w Goleniowie i za jakie pieniądze wykonany zostanie ekologiczny mural, jeden z siedmiu jakie pojawią się w tym roku w województwie zachodniopomorskim.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski, do 15 lutego można składać projekty ekologicznych murali, które w tym roku powstaną w sześciu miastach województwa zachodniopomorskiego. Najciekawsze prace wybierze komisja konkursowa, a wielkie malowanie planowane jest wiosną. Specjalne farby na elewacjach budynków będą pochłaniać zanieczyszczenia, upiększać miejską przestrzeń i promować ochronę środowiska.
Mural wykonany farbami katalitycznymi powstanie m.in. w Goleniowie, a dokładnie na ścianie bloku przy ul. Szarych Szeregów 7 na powierzchni ok. 196 m kw. Szacunkowa kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia to 61 tys. zł brutto.
Murale mają być wizualną reklamą Zielonego Regionu, zachętą do działań proekologicznych, ale przede wszystkim efektywnym filtrem powietrza. Dzięki zastosowaniu farb katalitycznych pomalowane fasady budynków będą pochłaniały składniki spalin – dwutlenek siarki, tlenki azotu, opary rozpuszczalników.
Ekologiczne murale powstaną w ramach projektu „Pomorze Zachodnie Zielony Region”, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

mieszkaniec

odpowiedz
28.01.2022 10:52

Naprawdę nie mają już na co pieniędzy wydawać ???