Ogródki gastronomiczne otwarte. Mieszkańcy ruszyli do restauracji

2021-05-17 20:25
Karol Szumny
2021-05-17 20:25

Od soboty w Polsce restauratorzy mogą gościć klientów w ogródkach gastronomicznych. Chętnych na zjedzenie posiłku na miejscu nie brakuje, jednak wielu z nas przyzwyczaiła się już do zamawiania jedzenia do domu. Takiego zdania jest Wioletta Wojciechowska, która prowadzi bar Zachodnia 14 w Mrzeżynie.

ZDJĘCIE 1 z 3

Ostatni weekend był bardzo ciepły, co dodatkowo zachęciło mieszkańców do wyjścia z domu. W Mrzeżynie również nie brakowało chętnych na wyjście do baru czy restauracji. Od soboty 15 maja można zjeść w restauracji, która przyjmuje gości w tzw. ogródku gastronomicznym.

Właścicielka baru Zachodnia 14 w Mrzeżynie – Wioletta Wojciechowska – również taki ogródek posiada, dzięki czemu może realizować więcej zamówień.

- Otwarcie ogródków gastronomicznych to na pewno duża szansa dla nas, by móc realizować więcej zamówień – mówi pani Wioletta Wojciechowska. – W naszym lokalu również taki ogródek mamy i czekamy na klientów. Cieszymy się, że w końcu gości możemy przyjąć na miejscu, a nie serwować posiłki wyłącznie na wynos.

Ogródki gastronomiczne mają swoje korzyści, jednak jak twierdzi właścicielka Zachodniej 14, to wciąż nie to, czego oczekują goście.

- Jedzenie w barze, restauracji czy pubie ma swój klimat. Cieszę się, że mogę realizować więcej zamówień, jednak to nie to samo, co zjedzenie posiłku w środku. Wewnątrz baru możemy na przykład porozmawiać z kelnerem, a jedzenie w samotności na zewnątrz nie jest już tak zachęcające.

- Klienci pytają nas, czy jest możliwość jedzenia na miejscu. Wówczas zachęcamy, by zjedli w naszym ogródku. Wtedy, mimo wszystko, klienci cieszą się, że mogą zjeść chociaż tam. Wszystkim brakowało takiej możliwości, zarówno nam, jak i naszym gościom.

„Zamawianie na wynos to już nasze przyzwyczajenie”

- Myślę, że wielu z nas przyzwyczaiło się do zamówień na wynos. Część naszych klientów – mimo że mamy otwarty ogródek – wciąż woli zamówić jedzenie do domu. To kwestia przyzwyczajenia.

Pełne otwarcie restauracji dopiero 28 maja.

- Czekamy na moment, gdy będziemy mogli w pełni otworzyć nasz bar. Dopiero wtedy przewidujemy większą liczbę zamówień i nie możemy się doczekać, gdy mieszkańcy, turyści będą mogli zjeść obiad czy kolację na Zachodniej 14.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

otok

odpowiedz
18.05.2021 11:41

Fajnie, że otwarte.

czpis kazimiesz

odpowiedz
19.05.2021 00:13

W modlimowiu otwierajom ogródek GASTROLOGICZNY, zapraszam na bigos a'la czpis aldente! Sraka murowana!

Dana

odpowiedz
12.09.2021 18:20

Smaczne jedzonko, polecamy!!!