Odszedł Ryszard Szmuc

2020-06-13 7:19
Sylwester Wasiak
2020-06-13 7:19

Wczoraj środowisko sportowe Goleniowa, a także rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnali Ryszarda Szmuca, trenera piłki nożnej, który największe sukcesy odnosił w szkoleniu goleniowskiej młodzieży.

Ryszard Szmuc dał się poznać w latach dziewięćdziesiątych jako fachowiec od szkolenia młodych adeptów futbolu. Wspólnie ze śp. Zygmuntem Kopaczewskim (najpierw szkoleniowcem, a później prezesem MKS Ina Goleniów) stworzyli duet trenerski, który z sukcesami szkolił kolejne roczniki goleniowskiej młodzieży. W latach 90 z powodzeniem wspólnie prowadzili juniorów goleniowskiej Iny w Wojewódzkiej Lidze Juniorów (wówczas najwyższej klasie rozgrywkowej w regionie), a największym osiągnięciem było zajęcie w sezonie 1997/1998 czwartego miejsce w tych rozgrywkach, tuż za najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi młodzieży w województwie. Dwukrotnie zespół przez nich prowadzony triumfował w zimowych rozgrywkach juniorskich o Puchar Głosu Szczecińskiego. Wielu wychowanków  zasiliło szeregi seniorskiej Iny Goleniów, ale również innych klubów w województwie zachodniopomorskim. R. Szmuc był także w swojej przygodzie trenerskiej szkoleniowcem m.in. Promienia Mosty. Zmarł w wieku 66 lat po kilku latach walki z ciężką chorobą.

Zespół juniorów Iny Goleniów po zdobyciu Pucharu Głosu Szczecińskiego. Pierwszy z prawej R. Szmuc. Pierwszy z lewej Z. Kopaczewski.

Zespół juniorski Iny Goleniów w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów. Pierwszy z prawej R. Szmuc. Pierwszy z lewej Z. Kopaczewski.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Henryka Cieśli

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

bolesław

odpowiedz
17.06.2020 17:07

dlaczego nie piszecie o karierze zawodniczej ś.p. Ryszarda?