Obrady w wyjątkowych warunkach

2020-03-29 16:21
Sylwester Wasiak
2020-03-29 16:21

W poniedziałek 30 marca punktualnie w południe w szczególnych warunkach rozpoczną się obrady  Rady Miejskiej w Stepnicy.

Jak nietrudno się domyślić, jest to efekt panującej pandemii koronawirusa i obostrzeń dotyczących publicznych zgromadzeń.

- Niestety, ale musieliśmy zwołać tę sesję, gdyż jest sporo uchwał do podjęcia, a muszą one być zaaprobowane przez Radę do końca marca – mówi Andrzej Wyganowski, burmistrz Stepnicy.

Władze miasta już wcześniej rozpoczęły przygotowania do tego wydarzenia. Przede wszystkim obrady zostały przeniesione do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, która jest zdecydowanie większa niż ta, w której dotychczas odbywały się sesje. Obiekt przeszedł ozonowanie, a każdy radny przed wejściem na salę otrzyma rękawiczki, maseczkę na twarz, będzie miał możliwość umycia rąk. Poza tym wszyscy uczestnicy sesji zajmą miejsca tak, by zachować co najmniej 1,5 metra odległości od siebie. Będzie również możliwość zbadania temperatury ciała.

Z kolei Agnieszka Makowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Stepnicy wystosowała apel do mieszkańców gminy o niebranie osobistego udziału w sesji. W piśmie tym m.in. czytamy: „Wykonując ustawowe obowiązki jesteśmy zobligowani zwołać i przeprowadzić do końca marca b.r. Sesję Rady Miejskiej. Przedmiotem obrad Sesji będzie 19 projektów uchwał, w tym niektóre uchwały zgodnie z porządkiem prawnym muszą być podjęte do końca marca bieżącego roku. Publiczny dostęp do obrad Sesji zostanie zachowany poprzez bezpośrednią na żywo transmisję internetową na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Naszej Gminy. Macie Państwo również, możliwość zapoznania się z projektami uchwał i innymi materiałami które będą przedmiotem obrad Sesji, ponieważ są one zamieszczone na stronie internetowej gminy. Swoje uwagi możecie Państwo przekazać radnym, którzy na pewno wykorzystają je w prowadzonej dyskusji – informuje A. Makowska.

- Z tego co wiem, dwóch radnych będzie nieobecnych z powodu przeziębienia oraz spraw osobistych. Pozostałym bardzo dziękuję za zrozumienie tej sytuacji – mówi burmistrz A. Wyganowski.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!