Obaj kierowcy byli pijani? Organy ścigania milczą

2022-06-03 9:45
Paweł Palica
2022-06-03 9:45

Policja i prokuratura nie udzialają informacji na temat tego, jakie mogły być przyczyny wypadku, do którego doszło 15 maja na ulicy Wojska Polskiego w Goleniowie.

ZDJĘCIE 1 z 3

Bardzo groźnie wyglądający wypadek miał miejsce kilkanaście minut po północy, na ul. Wojska Polskiego czołowo zderzyły się wówczas dwa auta, którymi podróżowały łącznie cztery osoby. Pojazdy zostały mocno zniszczone, a uczestnikom zdarzenia udzielono na miejscu pomocy medycznej, a następnie zostali oni przewiezieni do szpitala.

Już po wypadku z dwóch niezależnych od siebie źródeł dotarła do nas wiadomość o tym, że kierowcy obu pojazdów znajdowali się pod wpływem alkoholu. Wiarygodności informacji nie możemy jednak zweryfikować, bo na pytania w tej sprawie nie odpowiadają przedstawiciele organów ścigania. Oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie mł. asp. Anna Dygas odesłała nas do prokuratury, tam jednak również niewiele można się dowiedzieć.

- Prokuratura Rejonowa w Goleniowie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce w dniu 14 maja 2022r. w Goleniowie. Aktualnie w tej sprawie realizowane są czynności procesowe, w tym z udziałem świadków mające na celu ustalenie i wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia - to wszystko, co w odpowiedzi na zadane pytanie napisała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska - Kyszka.

Dodać należy, że taki sposób (nie)udzielania informacji idealnie oddaje to, w jaki sposób w ostatnich latach prezentowane są w oficjalnych komunikatach wiadomości na temat działań podejmowanych w naszym regionie przez policję. Modelowym przykładem jest tu strona KPP Goleniów, z której dowiedzieć możemy się przede wszystkim o tym, że policjanci brali udział w szkolnej lekcji, festynie rodzinnym, spotkaniu z seniorami, ewentualnie przyłapali kierowcę na przekroczeniu prędkości. O sukcesach w walce z przestępczością czy innych poważnych zdarzeniach informacji nie ma praktycznie żadnych.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

normalka

odpowiedz
04.06.2022 09:04

Nic nie mówią bo to mogli być sami policjanci lub jacyś dygnitarze.

Lajkonik

odpowiedz
06.06.2022 01:05

A za podawanie informacji przecież pieniądze pobiera oficer prasowy. Inne komendy podają takie wiadomości. Skoro nie ma tego w Goleniowie to wstyd i kompromitacja jednostki, jej Komendanta i rzecznika