O zdrojach publicznych na cmentarzu…

2021-06-10 19:32
Sylwester Wasiak
2021-06-10 19:32

Radna Rady Miejskiej w Goleniowie zawnioskowała o przekształcenie w bardziej praktyczne do użytkowania pompy na cmentarzu komunalnym w Goleniowie. Czy zgadzacie się z tym apelem?

Mowa o radnej Dorocie Chodyko, która wniosła o cyt. „...natychmiastowe podjęcie działań w celu doprowadzenia pomp na Cmentarzu Komunalnym w Goleniowie do takiego stanu, by były praktyczne i łatwe w użytkowaniu, mając na względzie również osoby starsze i niepełnosprawne. (...) obecnie pompy są niepraktyczne: nie można obsłużyć ich jedną ręką, a podczas ich użytkowania woda rozpryskuje się, ochlapując użytkowników".
Do wniosku odniósł się już prezes Zarządu Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji.
„...punkty poboru wody zamontowane na cmentarzu stanowią tzw. zdroje publiczne, które nie są przystosowane do obsługi jedną ręką i niema możliwości ich przystosowania do takiej obsługi. Takie rozwiązanie (samozamykanie) w postaci wymogu podtrzymania dźwigni uruchamiającej otwarcie zaworu zamontowanego w zdroju jest powszechnie stosowane w tego typu urządzeniach. Ma to na celu uniemożliwienie "marnotrawstwa wody" w sytuacji pozostawienia w sposób nieumyślny/umyślny otwartego zdroju, gdyby istniała taka możliwość.
Zdroje są przystosowane do zawieszenia na nich pojemników typu wiaderka z uchwytami lub podobnymi rozwiązaniami. W przypadku korzystania z tego rodzaju pojemników można uniknąć ochlapania wodą. Nie mniej dostrzegając ryzyko ochlapania wodą, w przypadku napełniania innego rodzaju pojemników nieprzystosowanych do zawieszania na wylewce zdroju, zweryfikujemy możliwość domontowania w zdrojach dodatkowych rur spustowych/wylewek, które powinny ograniczyć rozbryzgiwanie wody i ryzyko ochlapania wodą w sytuacji napełniania takich pojemników. W przypadku zdiagnozowania takiej możliwości zostaną one zamontowane do końca czerwca – odpowiedział Janusz Dawidziak prezes zarządu GWIK.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!